اخبار

طراحی خودرو بعد از کرونا متحول می شود

بسپار/ ایران پلیمر  یکی از طراحان ارشد مرسدس بنز از تغییر و تحولات مهندسی و طراحی خودرو ها پس از بحران شیوع ویروس کرونا سخن گفت.

از آنجایی که شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا موجب شده است بسیاری از ابعاد مختلف زندگی شهروندان در کشورهای مختلف جهان تحت تاثیر قرار گرفته و دستخوش تغییرات متعددی شود، پیش بینی می شود که زندگی بعد از این بحران تفاوت زیادی با زندگی پیش از آن خواهد داشت.

بر اساس گزارشی که در وبسایت carscoops آمده است، گوردون واگنر، یکی از طراحان ارشد خودروهای مرسدس بنز در گفت وگو با بلومبرگ به تازگی به نکات جالبی از تاثیر و تبعات ناشی از شیوع گسترده و ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی اشاره کرده است.

وی در سخنان خود اظهار داشته است که آینده صنعت خودروسازی بدون شک بعد از همه گیری بیماری کووید ۱۹ شاهد تغییرات متعددی خواهد شد.

او بر این باور است که وسایل نقلیه و خودروها پس از شیوع کرونا به گونه ای طراحی خواهد شد که برای سرنشینان خودرو نظافت و محیطی عاری از هرگونه ویروس و میکروب را به ارمغان بیاورد تا آنها بتوانند بدون هیچ گونه نگرانی سوار خودرو شده و در سطح شهر تردد داشته باشند. 

از طرفی دیگر فلیکس کلیبرتوس، مدیر بخش طراحی خارجی رولزرویس نیز در اظهاراتی مشابه از افزودن قابلیت و امکاناتی جدید برای خودروهای جدید سخن گفته است.

بنابراین به نظر می‌رسد که خودروسازان در آینده تمرکز بسیار بیشتری بر طراحی و تولید کابین خودروها داشته باشند؛ به گونه ای که خودروها به سیستم تصفیه هوای پیشرفته مجهز شده و با نور فرابنفش از نفوذ باکتری ها، ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا به داخل کابین خودرو جلوگیری به عمل آورند.

 

 

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا