اخبار

طراحی و اجرای اولین نمای رومی کامپوزیتی در کشور

بسپار به نقل از پایگاه خبری کامپوزیت ایران می نویسد، شرکت دانش بنیان آتی کامپوزیت ایرانیان برای اولین بار در کشور و به صورت پایلوت، نمای رومی ساختمان واقع در منطقه شرق تهران ( خیابان فرجام ) را بصورت کامپوزیت فایبرگلاس با ظاهر کاملا مشابه سنگ اجرا نمود.

دکتر صالحی مدیر عامل شرکت آتی کامپوزیت در توضیح این پروژه افزود، در این نما قسمت های مختلف ستون ها، سرستون ها و سایر اجزا با شکل پیچیده با استفاده از کامپوزیت و فایبرگلاس ساخته شد. مزیت استفاده از فایبرگلاس علاوه بر سبکی که سازه نما را از زیرسازی و فونداسیون سنگین بی نیاز می کند، امکان تولید انواع اشکال پیچیده و خاص را ممکن می سازد. قیمت نمونه های ساخته شده نیز با مقایسه با استفاده از نمای سنگ پایین تر بوده و از دیدگاه اقتصادی نیز توجیه پذیر می باشد. استفاده از این تکنیک ساخت نما چندین سال است که در کشورهای غربی در حال انجام بوده و با انجام این پروژه قابلیت ساخت و اجرا این نما، در ایران نیز میسر گردید.

این روش اجازه ساخت نماهای پیچیده ساختمانی و طرح های خاص معماری را به طراحان داده و در آینده شاهد بکارگیری گسترده تر این روش در کشورمان خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا