اخبار

صدور اولين برچسب نانوکيو در تايلند

بسپار به نقل از سایت ستاد توسعه و فناوذی نانو می نویسد، انجمن فناوری‌نانوی تایلند اولین برچسب نانوکیو (NanoQ) در این کشور را در یک نشست خبری در 27 سپتامبر سال جاری میلادی در شهر بانکوک، برای شرکت Supreme Products ارائه نمود. برچسب نانوکیو، فرمولاسیون رنگ تولیدی شرکت Supreme Product که حاوی نانوذرات نقره با خواص ضدمیکروب است، را برای استفاده در پوشش داخل آمبولانس‌ها تایید می‌کند.
نمونه فرمولاسیون رنگ شرکت مذکور توسط محققان آزمایشگاه Nano Characteristic در مرکزملی فناوری‌نانوی تایلند (NANOTEC) آزمایش شده است. کاویت تانترانونت، مدیر عامل شرکت Supreme Products این تاییدیه را از رییس انجمن فناوری‌نانو تایلند دریافت نموده است.
برچسب نانوکیو تا دو سال اعتبار داشته و بعد از دو سال محصول شرکت بعد از بازبینی و طی فرایند تایید که شامل آزمایش مجدد فرمولاسیون رنگ آن در طی 2 سال است، تمدید خواهد شد. طی این دو سال، اعضای انجمن مذکور، لحظه به لحظه با انجام آزمایش نمونه‌های مستقل در بازار، فرمولاسیون رنگ محصول شرکت را بررسی خواهند کرد.
در حال حاضر انجمن فناوری‌نانوی تایلند از شرکت‌های فعال در زمینه رنگ، سرامیک، نساجی و صنایع پلاستیک خانگی درخواست کرده است تا بررسی‌های خود در زمینه امکان دریافت برچسب نانوکیو برای محصولات تولیدی خود را انجام دهند. با انجام این کار مشتریان شرکت‌ها نسبت به خرید محصول آنها که حاوی نانوذراتی با ویژگی‌های ذکر شده توسط شرکت است، اطمینان خاطر پیدا خواهند کرد. بعلاوه برچسب NanoQ به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از محصولات نانوی تقلبی موجود در بازار رهایی پیدا کنند.
گفتني است، کشور تایلند بعد از کشورهای ایران و تایوان، سومین کشور در دنیا است که برچسب نانو را مدنظر قرار داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا