اخبار

شرکت BASF در چین پتروشیمی می سازد

بسپار/ ایران پلیمر شرکت صنایع شیمیایی باسف آلمان و استان گوانگ دونگ چین به تازگی وارد یک توافقنامه برای ساخت یک تاسیسات پتروشیمی به ارزش 10 میلیارد دلار شدند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ،عملیات ساخت و ساز این طرح تا سال 2030 میلادی تکمیل شود و نخستین مجتمع های در آن از سال 2026 شروع به کار کنند.

توافقنامه یادشده با حضور مارتین برودرمولر، رییس باسف، و لین شائوچن، معاون فرماندار استان گوانگ دونگ، در تاریخ نهم ژانویه در شهر Ludwigshafen آلمان امضا شد.

غول صنایع شیمایی آلمان، باسف، شهر ژانژیانگ در قلب جنوب غرب استان گوانگ دونگ را به عنوان مکان احداث دومین تاسیسات Verbund خود یا سایت زنجیره ارزش یکپارچه در چین انتخاب کرده است.

برودرمولر می گوید: انتظار می رود سهم چین از تولید جهانی صنایع شیمیایی تا سال 2030 میلادی به 50 درصد افزایش یابد. گوانگ دونگ بازاری رو به رشد برای نوآوری در حوزه صنایع شیمایی به شمار می رود و سایت جدید ما می تواند پاسخگوی نیاز طیف وسیعی از مشتریان صنایع مختلف باشد.

باسف در نظر دارد با به کارگیری اصول اقتصاد گردشی (circular economy) در سایت Verbund واقع در ژانژیانگ، راه حل های تولید نوآورانه و پایدار را توسعه دهد. از جمله می توان به اصول حفظ منابع از طریق به کارگیری ضایعات و محصولات جانبی به عنوان خوراک اولیه اشاره کرد.

این مجموعه قرار است به طور کامل توسط باسف اداره شود. عملیات ساخت و ساز نیز انتظار می رود تا سال 2030 میلادی تکمیل شود و نخستین مجتمع ها در آن از سال 2026 شروع به کار کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا