اخبار

شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده حمایت از بخش خصوصی توانمند است

بسپار می نویسد، استفاده از دانش روز جهان همگام با بهره مندی از توان داخلی می تواند منجر به تحول در صنعت پتروشیمی ایران شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای موجود در بخش خصوصی برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران اظهار کرد: همه باید یکدل و با تمام توان برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم و با تکیه بر توان داخل در مسیر رشد و توسعه صنعت پتروشیمی ایران گام برداریم.
مهندس عباس شعری مقدم افزود: این صنعت با امکان ایجاد ارزش افزوده مناسب، سودآوری و اشتغال زایی بالا، یکی از بخش های اصلی صنایع کشور است که در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی می تواند برنامه های پیش بینی شده برای این صنعت را محقق کند.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: پتروشیمی در سالهای اخیر با تکیه بر نیروی انسانی توانمند و کارآمد در مسیر توسعه و رشد قرار گرفته است و با اتکا به همین موضوع جایگاه و نقش اساسی در اقتصاد کشور دارد.
وی استفاده حداکثری از توان تولیدکنندگان و سازندگان، پیمانکاران و مشاوران داخلی، انتقال دانش فنی و بومی سازی و توسعه فناوری های نوین و نیز گسترش فعالیت های پژوهشی را از راهکارهای توسعه صنعت پتروشیمی ایران برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت های موجود با بهره گیری از دانش و فناوری های روز جهان می تواند مسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران را هموار کند.
شعری مقدم با بیان این که برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت پتروشیمی ضروری است فعالیت های ساخت داخل با قدرت و توان بیشتری از طریق تشکلهای تخصصی و کمیته های خودکفایی پشتیبانی شود افزود: با توجه به خصوصی سازی شرکت های پتروشیمی باید روند فعالیت های ساخت داخل با استفاده از فناوری های روز جهان در اجرای طرح های پتروشیمی گسترش یابد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: ارکان مختلف صنعت پتروشیمی ایران برای رسیدن به جهش دوم مورد نظر وزیر نفت باید از تمام ظرفیت های بخش خصوصی توانمند ایرانی استفاده کنند.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: این شرکت آماده است از هر اقدامی که در مسیر توانمندسازی سازندگان و تولیدکنندگان به منظور بومی سازی فناوری های نوین و افزایش درصد ساخت و تولید تجهیزات، مواد شیمیایی و کاتالیست های مورد نیاز صنعت پتروشیمی حمایت کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا