اخبار

شاهدایی: پتروشیمی ایران به ۵۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد

بسپار می نویسد، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت ایران برای توسعه صنعت پتروشیمی خود به ۵۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری طی ۱۰ سال آینده نیاز دارد.

به گزارش تسنیم،مرضیه شاهدایی که در کنفرانسی در پایتخت آلمان سخن می گفت افزود: ایران برای اجرای 60 پروژه پتروشیمی طی 10 سال آینده به 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی در پاسخ به این که آیا در نشست طرح فریز نفتی که قرار است 17 آوریل در قطر برگزار شود شرکت خواهد کرد یا نه گفت: هیچ برنامه ای برای شرکت در این نشست ندارد و نمی داند آیا وزیر نفت ایران به این نشست خواهد رفت یا نه.

برخی کشورهای تولید کننده نفت قرار است 12 روز دیگر در دوحه قطر تشکیل جلسه دهند و در مورد طرح فریز نفتی تصمیم گیری کنند. بر اساس این طرح که توسط عربستان و روسیه ارائه شده است کشورهای تولید کننده نفت باید تولید نفت خود را در سطح ژانویه 2016 فریز کنند.

تولید نفت عربستان و روسیه در این ماه در بالاترین سطح قرار داشته است. این در حالی است که ایران در ماه ژانویه 2016 از تحریم نفتی غرب رهایی یافته است. ایران تاکید دارد برای پیوستن به این طرح باید سطح تولید نفت این کشور قبل از تحریم ها لحاظ شود. ایران پیش از تحریم ها بیش از 4 میلیون بشکه در روز نفت تولید می کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا