اخبار

سیستم پایش لحظه ای در تمام واحدهای پتروشیمی نصب می شود

بسپار به نقل از شانا می نویسد، سیستم پایش لحظه ای با هدف حفظ محیط زیست در تمام مجتمع های پتروشیمی تا پایان سال ٩٢ به طور کامل نصب خواهد شد.

همزمان با روند رو به رشد صنعت پتروشیمی و با هدف حفظ محیط زیست، طبق برنامه ریزی های انجام شده سیستم پایش لحظه ای در مجتمع های پتروشیمی امسال نصب و راه اندازی خواهد شد.

بر پایه این گزارش با رعایت اصول زیست محیطی در مجتمع های پتروشیمی سیستم پایش لحظه ای در تمام واحدهای پتروشیمی تا پایان سال ١٣٩٢ به طور کامل شده و گام بزرگی برای صیانت از محیط زیست برداشته خواهد شد.

تاکنون این سیستم افزون بر چندین مجتمع پتروشیمی در عسلویه و ماهشهر، در پتروشیمی های خراسان و تبریز به طور کامل نصب شده و چندین مجتمع پتروشیمی نیز در حال نصب هستند و در پایان سال کلیه شرکت ها از این فناوری استفاده خواهند کرد.

بر اساس مصوبه مجلس، تمام واحدهای صنعتی باید تاپایان برنامه پنجم توسعه سیستم های پایش آلایندگی را نصب کنند و شرکت های پتروشیمی در این زمینه عملکرد مثبتی داشته اند.

سازمان حفاظت محیط زیست چندین بار اعلام حمایت خود راازنصب سیستم های پایش لحظه ای در مجتمع های پتروشیمی اعلام کرده و مسولان این سازمان اظهار کرده اند که نصب این سیستم ها تاثیر زیادی بر کنترل آلایندگی ها دارد و توان آن را دارد که در هر مکانی فعالیت های مجتمع های پتروشیمی از سوی سازمان محیط زیست کنترل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا