اخبار

سمنان یکی از قطب های مناسب برای توسعه صنعت پلاستیک است

بسپار می نویسد، رییس هیات مدیره انجمن همگن پلاستیک سمنان از برگزاری دو کارگاه آموزشی تخصصی در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست خبر داد.

سعید ترکمان در گفت و گو با ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست ، مورد حضور این انجمن در نمایشگاه گفت: انجمن همگن پلاستیک سمنان علاوه بر حضور در غرفه انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر به صورت مستقل نیز در نمایشگاه ایران پلاست غرفه خواهد داشت و در آن اعضای انجمن و توانمندیهای صنعت پلاستیک سمنان به بازدید کنندگان معرفی می شود. علاوه بر انجمن بالغ بر 10 واحد تولیدی سمنانی در این صنعت در نمایشگاه ایران پلاست حضور فعال خواهند داشت و مشکلات فعالان صنعت در سمنان را با مدیران مطرح خواهند کرد .

وی در ادامه افزود: انجمن همگن پلاستیک سمنان حدود 35 عضو فعال دارد که به عنوان واسطه ای میان فعالان این صنعت و واحدهای بالادستی صنعت پلاستیک کشور فعالیت می کند.مجموعه انجمن، متشکل از فعالان صنعت لاستیک و پلاستیک استان سمنان است و فعالیتهای هدفمندی به همراه انجمن قالب سازان برای کمک به صنعتگران سمنانی انجام می دهد. این فعالیتها شامل برگزاری دوره های آموزشی و استفاده از نیروهای فعال و تحصیل کرده در واحدهای تولیدی است.
ترکمان در مورد جاذبه های استان سمنان در زمینه صنعت پلاستیک می گوید:در طرح آمایش صنعت به خاطر عدم نیاز صنعت پلاستیک به آب از سویی و کویری بودن استان از دیگرسو ،استان سمنان به عنوان یکی از بسترهای مناسب توسعه صنعت پلاستیک کشور انتخاب و معرفی شد. همچنین به دلیل حضور استان سمنان در کریدور صادرات شرق به غرب و نزدیکی به دریای خزر از طریق بندر امیرآباد، امکان دسترسی سریع و آسان به بازارهای جهانی برای تولید کنندگان استان فراهم است. در واقع استان سمنان از سه طریق ریلی، دریایی و جاده ای امکان صادرات محصولات را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است و در آینده می تواند ایران را در این زمینه به قطب جهانی صنعت پلاستیک تبدیل کند.

وی در مورد مزیت های شکل گیری انجمن ملی پلاستیک و پلیمر می گوید: انجمن ملی به عنوان واسطه ای میان تشکلهای مختلف صنعتی و استانی با متولیان و مدیران دولتی قرار گرفته و در برقراری ارتباط سازنده میان آنها حضور مفیدی دارد. وجود انجمن ملی باعث شده تا چالش مسافت برای تشکل های استانی کمتر شده و درخواست های آنها و فعالان صنعت به راحتی به گوش مسئولان و قانون گذاران برسد.

ترکمان می گوید : در حوزه صنعت پلاستیک کشور بالغ بر 40 تشکل و اتحادیه فعالیت می کنند که درخواست های متفاوت و متنوعی از مسئولان داشتند و وجود انجمن ملی باعث شد تا این درخواست انسجام یافته و هم راستا شوند و امکان مرتفع کردن آنها بیش از پیش فراهم شود به عنوان مثال در مورد حل مشکلات موجود در بورس کالا، بر اثر اقدامات انجمن ملی،عرضه محصولات مورد نیاز واحدهای تولیدی افزایش یافته و کمبود مواد اولیه برطرف شد.

رییس انجمن همگن پلاستیک سمنان در خصوص برنامه های انجمن در نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست می گوید:فهرستی از میهمانان خارجی از کشورهای ترکیه وعراق تهیه کرده و در اختیار انجمن ملی قرار داده ایم تا به صورت رسمی از فعالان و تولید کنندگان خارجی برای حضور در نمایشگاه ایرن پلاست و آشنایی با توانمندی های صنعت پلاستیک کشور و ارتقا سطح نمایشگاه دعوت شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا