اخبار

سطح بادوام بسپاری با خواص انتقال حرارتی منحصربه فرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، با افزایش تقاضای فناوری‌های جدید با قابلیت عملکردی بهتر، بازار جهانی صنایع پوشش‌دهی در حال تغییر است. شرکت Henkel قصد دارد به عنوان پیشگام در این جابجایی، نیاز مشتریان خود را در سریع‌ترین زمان ممکن برآورده سازد. این شرکت با همکاری شرکت DropWise با نوآوری جدید خود سطح بسپاری بادوام با خواص انتقال حرارتی منحصر به فرد را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد.
فرایند مورد استفاده شرکت DropWise با تکنیک جانشانی بخار شیمیایی آغازین (iCVD) همراه بوده که امکان اعمال پوشش به منظور مقاوم‌سازی را فراهم می‌آورد. با استفاده از مقادیر بسیار کم پیش‌ساز بسپاری، واکنش شیمیایی که در آن لایه بسیار نازک بسپاری بصورت کووالانسی به هر سطح فلزی مانند: فولاد ضدزنگ، تیتانیوم، مس، آلومینیم و حتی بسپارها و سرامیک‌ها متصل می‌شود، به وقوع می‌پیوندد. یکی از کاربردهای پوشش آب‌گریز DropWise در مبدل‌های حرارتی بوده که استفاده از این فناوری با حذف فیلم مایع عایق ایجاد شده بر روی سطح منجر به افزایش راندمان دستگاه می‌گردد. کاربردهای این فناوری را می توان در مبدل‌های حرارتی صنعتی، سامانه حرارت‌دهی-تهویه و خنک‌کننده خودرو و فرایندهای شیمیایی جستجو نمود. افزایش بازدهی این سامانه‌ها به کاهش مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مصرف آب خنک کننده کمک شایانی می‌کند. این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که برج‌های حرارتی بزرگترین سهم را در تولید این گازها در دنیا و دومین منبع مصرف آب در مصارف صنعتی به خود اختصاص مي دهند. شرکت DropWise در حال تجاری‌سازی این فناوری با کمک دانشگاه MIT می‌باشد.
واحد بازرگانی Henkel بطور مداوم در حال تقویت بخش جمع‌آوری اطلاعات فنی و همکاری با شرکت‌های آینده‌دار نوپا می‌باشد. مهمترین دست‌آورد این شرکت امضای قرارداد همکاری با شرکت آمریکایی DropWise بوده است. شرکت DropWise با توسعه فناوری و ساخت نمونه آزمایشکاهی دانش لازم برای ایجاد پوشش‌ آب‌گریز را بدست آورده است. این قرارداد همکاری کمک قابل توجهی به تثبیت جایگاه شرکت Henkel به عنوان پیشگام در عرصه اصلاح سطح خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا