اخبار

سرپرست سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: جزییات بخشودگی مالیات بر درآمد استان های سیل زده/ 50 درصد بخشودگی

بسپار/ ایران پلیمر سرپرست سازمان مالیاتی، با اشاره به ابلاغ بخشنامه نحوه بخشودگی بدهی مالیات بر درآمد مودیان استان‌های سیل زده، جزییات بخشودگی مالیاتی این دسته از مالیات دهندگان را تشریح کرد.

محمدقاسم پناهی با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور، به منظور حمایت از مودیان مالیاتی آسیب دیده در استان‌های سیل زده، بخشنامه بخشودگی ۵۰ درصدی مالیات بر درآمد این دسته از مالیات دهندگان را ابلاغ کرده است، اظهار داشت: این بخشودگی که بر اساس مصوبه مورخ ۱۸/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ هیأت وزیران در خصوص ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شده، مربوط به عملکرد تا پایان سال ۱۳۹۷ است.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور، در خصوص جزئیات این بخشنامه، افزود: بدهی مالیات بر درآمد مودیان استان‌های سیل زده، مربوط به عملکرد تا پایان سال ۱۳۹۷ که بیش از پنجاه درصد اموال آنها در اثر وقوع سیل فروردین سال ۱۳۹۸ از بین رفته است، با رعایت ماده (۸) اصلاحی آئین نامه اجرایی ماده (۱۶۵) قانون مالیات‌های مستقیم بخشوده می‌شود.

پناهی با بیان اینکه سایر مودیان خسارت دیده در سیل اخیر، با هر میزان خسارت نیز، امکان بهره مندی از تسهیلات مالیاتی در خصوص کسر زیان وارده از درآمد مشمول مالیات را دارند، تصریح کرد: طبق آئین نامه ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم، اگر در سیل اخیر به دارایی‌های مودیان مالیاتی آسیب وارد شده و از بین رفته یا خسارت دیده باشد، این خسارت از درآمد مشمول مالیات سال یا سال‌های بعد تا سقف زیان وارده قابل کسر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مودیان مالیاتی برای استفاده از این بخشودگی‌ها و تسهیلات، باید درخواست کتبی خود را به اداره امور مالیاتی محل تسلیم کنند.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیأت وزیران، استان‌های سیل زده توسط وزارت کشور تعیین می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا