اخبار

سردبیر بسپار: فضای نقد را به نفع ایران پلاست و صنعت پلیمر می دانیم

سردبیر ماهنامه بسپار ضمن حمایت از دیدگاه انتقادی انجمن ملی پلاستیک، گفت: ماهنامه بسپار از هفته های گذشته و با درج نظرات انتقادی نمایندگان تشکل های صنفی، از جمله انجمن تولیدکنندگان مستربچ، انجمن تولیدکنندگان ظروف یک بار مصرف، انجمن صنایع همگن پلاستیک، انجمن سازندگان ماشین آلات و تجهیزات پلیمری و … تلاش کرد تا نسبت به جایگاه خود به عنوان یک رسانه تخصصی منتقد، متعهد باقی بماند. تبسم علیزادمنیر، مدیرمسوول و سردبیر مجله بسپار گفت: به نوبه خود عدم وجود شورای سیاست گذاری متشکل از دست درکاران صنعت پلیمر و عدم نقش پذیری آنها را در برگزاری بزرگترین رویداد نمایشگاهی این صنعت نقطه ضعف غیر قابل گذشتی می دانم که بر گوشه گوشه مراحل اجرایی برگزاری نمایشگاه سایه خواهد انداخت. چنانکه همین امروز نیز تا حدودی نشانه های آن آشکار شده است.
وی افزود: چنانکه پیش از این بارها موضع خود را در قالب سرمقاله های مندرج در مجله بسپار اعلام کرده ایم گمان می کنیم توزیع امتیازات احتمالی موجود با هدف فرونشاندن عطش کاذب در راستای همراهی با ایران پلاست، به آن ضربه خواهد زد. تقلیل سطح جایگاه انجمن ها صرفا در مسیر جانمایی واحدهای عضو و دور نگاه داشتن آنها از تصمیم سازی های بنیادی برای نمایشگاهی که می تواند و باید در سطح منطقه با توجه به جایگاه صنعت پلیمر کشورسرآمد باشد، در بلندمدت به نفع هیچ یک از زنجیره های تولید و تجارت در این صنعت نخواهد بود.
وی در پاسخ به سخنان آقای مهندس پورقاضی که به نمایندگی از انجمن ملی صنایع پلیمر انتقادی را نیز متوجه نحوه انتخاب مجری برگزاری نمایشگاه، ناشر کتاب و نشریه دانسته بود گفت: من نظر ایشان را در خصوص فرآیند انتخاب مجریان بخش های مختلف کاملا به جا و نسبت به دوره گذشته یک عقب گرد کامل می دانم ولی دست کم در خصوص انتشار خبرنامه و روزنامه های نمایشگاه، پیشنهاد انتشار خبرنامه های الکترونیک از سوی ماهنامه بسپار با هدف صرفا نزدیک شدن به سازو کار برگزاری معتبرترین نمایشگاه های بین المللی صورت گرفته و اصولا پیشنهاد دیگری موجود نبوده تا بحث رقابت مطرح شود. درخصوص روزنامه های نمایشگاه نیز با توجه به خودگردانی انتشار روزنامه های نمایشگاه و عدم واگذاری هیچ “امتیاز” خاصی از سوی برگزارکننده نمایشگاه به ناشر، این مجله آمادگی دارد تا در صورت لزوم در هر رقابت مدون دیگری حضور یابد، زیرا توانمندی خود را در این حوزه باور دارد.
تبسم علیزادمنیر در پایان تاکید کرد: این مجله تا امروز در بسیاری از بخش هایی که در توان خود داشته برای برگزاری ایران پلاست همکاری کرده و این راه را با قدرت و شدت بیشتری در آینده ادامه خواهد داد، اما این امر به هیچ وجه مانع نقد سازنده و انتشار و انعکاس آن و سکوت نخواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا