اخبار

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو هشدار داد

 

بسپار  می نویسد، ستاد نانو طی نامه ای نسبت به سوء استفاده از عنوان نانو هشدار داد. این نامه در اسفند ماه برای انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاندهای پلیمری کشور ارسال شده و نسخه ای از آن را شرکت رنگدانه سیرجان در اختیار بسپار قرار داده است. 


متن این نامه بدین شرح است:


جناب آقای مهندس ظهیری

رئیس محترم انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند ایران

 

با سلام و احترام: به اطلاع می رساند فناوری نانو طی سال های اخیر از روند توسعه مناسبی برخوردار بوده است که قرار گرفتن ایران در بین کشور های پیشگام در این حوزه، شاهدی بر این مدعاست. خوشبختانه با تلاش های ستاد ویژه توسعه فناروی نانو و سایر نهادهای متولی و همچنین مشارکت بخش خصوصی، صنایع مختلف کشور از مزایای این فنآوری بهره مند شده اند. با توجه به مزیت های رقابتی صنایع پلیمری و آمیزه سازی (کامپاندینگ) در کشور، این ستاد همواره توجه ویژه ای به شرکت های فعال در این حوزه برای انتشار و به کارگیری فناوری نانو داشته است که تولید محصولاتی نظیر الیاف پلیمری آنتی باکتریال، لوله های پلیمری عایق صوتی، بسته بندی های پلیمری مبتنی بر نانو کامپوزیت ها، لوله و اتصالات پلیمری، حاصل رویکرد سازنده ستاد نانو است.

  شایان ذکر است خواص منحصر به فرد حاصل از به کارگیری فناوری نانو در محصولات و اقبال عمومی مصرف کنندگان به استفاده از این محصولات، سبب شده تا برخی از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ، با سوء استفاده از این عنوان این فناوری، منافع خود را دنبال کنند. در این مسیر، این ستاد به عنوان تنها متولی ارزیابی و تائید محصولات حوزه نانو، حفظ حقوق مشتریان محصولات نانویی، صیانت از عنوان این فناوری و برخورد با متخلفان را در برنامه های خود قرار داده است. ارزیابی محصولات و اعطای تائیدیه نانو مقیاس به محصولات واجد شرایط، اطلاع رسانی تخلفات به مشتریان و نیز برخوردهای قانونی با متخلفان از اقدامات ستاد در این زمینه است.

با توجه به این که اخیرا مشاهده شده است که برخی از شرکت های فعال در تولید مستربچ و کامپاند نیز اقدام به استفاده غیر قانونی از عنوان نانو نموده اند، خواهشمند است مراتب را به کلیه شرکت های عضو اطلاع رسانی نمایید.

شایان ذکر است این ستاد از کلیه شرکت های علاقه مند به استفاده از فناوری نانو در تولیدات خود حمایت های مناسبی را به عمل می آورد. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق آن انجمن به این ستاد معرفی شوند.

پیشاپیش از همکاری جنابعالی تشکر می گردد./

 

 

                                                                                 رضا اسدی فرد

                                                                          مدیر کار گروه صنعت و بازار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا