اخبار

سازمان توسعه تجارت، آفریقا را هدف گرفت/ صنعت پلاستیک یکی از اولویت ها

بسپار می نویسد، مدیرکل دفتر امور نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت از هدف قرار دادن کشورهای قاره آفریقا به منظور توسعه روابط اقتصادی ـ بازرگانی با این قاره خبر داد.

رضا عباسقلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه توسعه روابط اقتصادی – بازرگانی با قاره آفریقا یکی از اولویت‌های اصلی در برنامه‌های پیش‌روست، اظهار کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی، پلاستیک و مصنوعات آن، مواد پتروشیمی، روغن موتور، صنایع غذایی، دارو و تجهیزات، مصالح ساختمانی و شیرآلات آن و نیز توریسم پزشکی از جمله موارد در نظر گرفته شده به منظور توسعه مواد پتروشیمی با قاره آفریقاست.

وی در مورد اهداف توسعه روابط با قاره آفریقا نیز خاطرنشان کرد: ارتباط با فعالان اقتصادی این قاره و نیز بررسی میدانی بازار و شناخت ویژگی کشورهای هدف از جمله اهداف در نظر گرفته شده به منظور توسعه این روابط است. همچنین قصد داریم با شناخت قوانین و مقررات و نیز شناخت قوانین بازار کشورهای هدف، شناخت فرصت‌ها و زمینه‌های همکاری‌های مشترک و نیز مذاکره با تجار، شرکت‌ها و فعالان اقتصادی این قاره در راستای توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی با قاره آفریقا گام برداریم.

توسعه روابط اقتصادی ـ بازرگانی با قاره آفریقا در حالی مدنظر قرار گرفته که قرار است تا ماه آینده مراکز تجاری ایران در کشورهای کنیا و نیجریه تاسیس شود و علاوه بر این،  کشورهای غنا، تانزانیا، اوگاندا، سنگال و سودان نیز به عنوان کشورهایی که قرار است پس از کنیا و نیجریه مراکز تجاری ایران در آنها تاسیس شود، مدنظر قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا