اخبار

رونمايي از سري جديد آميزه‌هاي با عملكرد بالا بر پايه ي پلي كتون

گروه ترجمه و تامین محتوا در بسپار می نویسد، شركت Lehvoss در آمريكاي شمالي سري جديد محصولات خود با نام LUVOCOM 70، آميزه هايي با عملكرد بسيار مناسب بر پايه ي پلي كتون (PK) را معرفي كرد. اين آميزه هاي جديد شكاف موجود بين آميزه‌هاي بر پايه ي بسپارهاي فني (Technical polymers) همچون پلي آميد 6، پلي آميد 66 و استال ها و بسپارهاي با عملكرد بالا (High Performance) همچون پلي فنيلن سولفيد (PPS)، پلي اتر ايميد (PEI) و پلي آريل اتر كتون (PAEK) را پر مي نمايد. با داشتن تلفيقي از ويژگي‌هاي تمامي بسپارهاي نام برده شده، بسپارهاي پلي كتون ويژگي هايي استثنايي به همراه مزايايي ويژه براي نيازهاي چندگانه ي مهندسي را به همراه مي آورند.
طبق گفته ي مدير بخش بازرگاني و فروش اين شركت، اين محصول از سال 2000 معرفي شده است ولي بنا به دلايلي توليد آن متوقف گرديد. با اينحال اين شركت تصميم دارد به دليل خواص ويژه و منحصر به فرد اين محصولات، آميزهاي با عملكرد بالا را به بازار مصرف وارد كند.
بسپارهاي پلي كتون كه موادي با چندين مورد استفاده مي باشند، به دليل داشتن عملكرد سطحي (Tribological Performance) بسيار مناسب، معروف مي باشند. در بسياري از كاربردها حتي بهتر از استال و پلي آميدها عمل مي كنند. اين بسپارها مي توانند جايگزين بسپارهاي با مقاومت حرارتي بسيار زياد در كاربردهاي سطحي شوند. پلي كتون ها داراي پايداري خوردگي مناسب، نفوذ پذيري اندك، استحكام خط جوش مناسب، فرآيندپذيري مناسب به همراه طول چرخه‌ي كوتاه‌تر در مقايسه با سيار بسپارهاي فني نظير پلي آميد 66 و استال مي باشند. پلي كتون همچنين در كاربردهاي چرخ دنده و بلبرينگ داراي سرعت سايش بسيار اندك مي باشد. جذب آب اندك، اين ماده را براي كاربردهاي در تماس با رطوبت مناسب كرده و پايداري آن در برابر مواد شيميايي شرايط استفاده از آن را در كاربردهاي فيلتري سوخت و ساير اجزاي سامانه ي سوختي مناسب كرده است. اين محصولات توليد شده داراي سه گونه ي تقويت شده با الياف شيشه به نام 70-9045، نرم شده با PTFE به نام 70-9046 و طراحي شده براي سايش و اصطكاك اندك به نام 70-9113/BK مي باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا