اخبار

روند روبه‌رشد قیمت‌ها در رینگ پتروشیمی

یک کارگزار معاملات پتروشیمی با بیان اینکه قیمت‌های این هفته بر اساس میانگین نرخ های هفته گذشته عرضه‌می شود، گفت:‌ در حال حاضر روند قیمت‌ها افزایشی است و مشتریان تا زمانی که اختلاف قیمت بازار و بورس مناسب باشد حاضر به خرید هستند.
بسپار به نقل از خبرگزاری فارس می نویسد، مرتضی یافتیان در خصوص عرضه‌ محصولات پتروشیمی اظهار داشت:دو هفته قبل عرضه‌ پتروشیمی انجام نشد،بنابراین عرضه‌ های به تأخیر افتاده در یکشنبه هفته بعد انجام شد و در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه طبق روال همیشه محصولات به فروش رسید.
وی با اشاره به اینکه قیمت‌ها در هفته گذشته میانگین نرخ‌های هر کالا در بهمن ماه بود، گفت: این هفته نیز قیمت‌ها بر اساس میانگین هفته گذشته است و به نظر می‌رسد عرضه‌ها طبق روال همیشه انجام شود.
این کارگزار معاملات پتروشیمی با اشاره به اینکه قیمت‌ها بیش از سه درصد اجازه افزایش نرخ ندارند،افزود:‌ اکثر کالاها در هفته گذشته سه درصد رشد قیمتی را ثبت کردند و با توجه به شرایط به نظر می‌رسد قیمت‌ها روند افزایشی دارد.
یافتیان در پاسخ به این سؤال که آیا این روند افزایشی موجب کاهش تقاضا نشده است، خاطر نشان کرد:‌ در حال حاضر قیمت هایی که در بورس عرضه می‌شود نسبت به بازار مناسب‌تر است و در تقاضاها اثری نداشته است ولی تا زمانی مشتریان حاضر به خرید از بورس هستند که نرخ ها نسبت به بازار آزاد ارزان تر باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا عرضه‌ها، پاسخگوی تقاضا‌ی بورس است؟گفت: در برخی کالا‌ها عرضه‌ها نیاز بازار را جواب نمی‌دهد زیرا وقتی تقاضا برای یک کالا بالا بوده و حداکثر رشد قیمتی نیز برای آن به ثبت می‌رسد، پتروشیمی‌ها اقدام به تولید آن کالا می‌کنند و تولید برخی محصولات دیگر کاهش می‌یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا