اخبار

رنگدانه سیرجان به پارک علم و فناوری استان کرمان پیوست

بسپار می نویسد، شرکت رنگدانه سیرجان تفاهم نامه‌ای با دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته و پارک علم و فناوری استان کرمان امضا کرد. درخواست این تفاهم نامه از سوی شرکت رنگدانه سیرجان به مدیریت بابک شایسته برای توسعه فناوری «تولید انواع مستربچ حاوی نانوذرات روی با خاصیت ضد‌میکروبی و ضد اشعه ماوراءبنفش» مطرح شد. این محصول مبتنی بر فناوری نانو مورد مصرف کارخانجات نساجی و ظروف یک‌بار است.


با توجه به احراز شرایط حضور در پارک که شامل وجود تیم تخصصی، طرح ایده‌محور، بازار مناسب محصولات و اشتغال‌زایی است و همچنین کاربردهای گسترده محصولات حاصل از این فناوری در تولید منسوجات ضدمیکروب نظیر پوشاک، پتو ضد میکروب و غیره و همچنین وجود مزایایی همچون کمک به پیشرفت فناوری، این شرکت در اولویت پذیرش در پارک علم و فناوری قرار گرفت.


به موجب این تفاهم نامه شرکت رنگدانه سیرجان مجوز حضور در فضای چند مستأجره این پارک واقع در پردیس دانش ماهان یا مرکز رشد واحدهای فناوری کرمان و بهره‌مندی از خدمات عمومی پارک در اجرای فعالیت‌های فناورانه در حوزه «تولید کامپاند و مستربچ نانواکسید روی و مس پایه ­های PP-PE-PET» را به دست آورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا