اخبار

رضازاده: اجناس وارداتی پلاستیکی در حال تصاحب بازار هستند

بسپار می نویسد، رییس اتحادیه تعاونی های صنعت پلاستیک کشور با اعلام اینکه عرضه مواد پتروشیمی خارج از بورس رانت را افزایش می دهد، گفت:اجناس وارداتی پلاستیکی در حال تصاحب بازار کشور هستند.

نصرالله رضازاده در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه امروز شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی در کشورهستیم، اظهارداشت: افزایش بدهی‌های بانکی و هزینه‌های تولید به اضافه کمبود نقدینگی باعث شده تا قیمت تمام شده کالاهای تولید داخل نسبت به وارداتی ها بالا تر رود.
وی با بیان اینکه در بازار تقاضا برای خرید کالاهای وارداتی ارزان بیشتر شده است، گفت: امروز صنایع پایین دستی کشور با تصمیم های نامناسبی روبه رو هستند که این امر آسیب های جدی را براین صنعت وارد کرده است. به عنوان نمونه وزیر صنعت عنوان کرده که مواد پتروشیمی خارج از بورس عرضه شوند که همین امر واحدهای تولیدی را در تأمین مواد اولیه با مشکل مواجهه می کند.
رضا زاده با اعلام اینکه عرضه مواد پتروشیمی خارج از بورس رانت را افزایش می دهد، تصریح کرد: در حال حاضراین اتحادیه با درخواست جدیدی مبنی بر ورود تولیدکنندگان به صنعت پلاستیک روبه رو نیست بلکه بیشتر همه در حال تعطیلی واحدهای خود هستند.

رییس اتحادیه تعاونی‌های صنعت پلاستیک کشور اضافه کرد: دولت باید برای توسعه صنعت پلاستیک کشور اقدامات لازم را انجام دهد در غیراین صورت اجناس وارداتی بازار کشور را تصاحب خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا