اخبار

رشد بازار پلی اتیلن ترفتالات بلورین تا سال 2020

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، طبق گزارش منتشر شده از Markets and markets بازار جهانی پلی اتیلن ترفتالات بلورین(crystalline PET یا C-PET) تا سال 2020 به 16/12 میلیون دلار رسیده که مطابق محاسبات CAGR رشدی 9 درصدی را از سال 2015 تا 2020 شاهد خواهد بود. در واقع نیرو محرکه ی رشد بازار این مواد صنایع غذایی و نوشیدنی و فیلم ها ورق ها می باشند. منطقه ی آسیا اقیانوسیه به دلیل وجود پایه ی تولیدی گسترده، بزرگترین بازار PET بلورین را به خود اختصاص داده است.

انتظار می رود که بخش بسته بندی های مواد غذایی تا سال 2020 بیشترین سهم بازار PET بلورین را به خود اختصاص دهد. خواص فیزیکی و شیمیایی C-PET ترجیح استفاده از این بسپار را نسبت به انواع دیگر افزایش داده است. به علاوه، پلی اتیلن ترفتالات از جمله موادی است که به راحتی بازیافت شده و این مساله بر رشد مصرف آن مزید بر علت شده است. به جز بسته بندی های مواد غذایی، بسته بندی های نوشیدنی ها نیز از کاربردهای عمده ی مصرف C-PET می باشد.

در سال 2014، بیشترین بازار C-PET مربوط به منطقه ی آسیا و اقیانوسیه بوده که پس از آن اروپا و آمریکای شمالی بازار این ماده را به خود اختصاص دادند. رشد مصرف این ماده به افزایش علاقه به مصرف غذاهای بسته بندی شده طی سال های آینده نسبت داده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا