اخبار

رشد بازار جهانی بسپارهای امولسیونی به 44/22 میلیارد دلار تا سال 2020 میلادی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، بر اساس گزارش خبرگزاری Grand View Research، بازار جهانی بسپارهای امولسیونی تا سال 2020 به 22/44 میلیارد دلار خواهد رسید. صنایعی چون کاغذ و پوشش‌های کاغذی، رنگ و پوشش و چسب منابع اصلی تقاضا در 5 سال آینده به شمار می‌آیند.
قیمت نفت فرار و گاز به عنوان عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری‌ها عنوان شده است. تمایل مصرف کننده‌ها به استفاده از محصولات زیستی موقعیت‌های قابل توجهی در جهت پیشرفت این بازار فراهم نموده است. ارزش بازار جهانی بسپارهای امولسیونی تا سال 2013 میلادی 77/29 میلیارد دلار برآورد شد؛ پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد 9/5% بین سالهای 2020-2014 می‌باشد. آکریلیک‌ها به عنوان مهمترین محصول در این زمینه تلقی شده و بالغ بر 30% تولید محصولات بسپارهای امولسیونی را به خود اختصاص داده‌اند. بیشترین رشد در بازار بسپارهای امولسیونی نیز به بازار آکریلیک‌ها با نرخ رشد 4/6% اختصاص خواهد داشت.
تا سال 2013 میلادی، کاربرد پوشش و رنگ 30% از بازار جهانی را به خود اختصاص داد. رشد سریع شهرنشینی و صنعتی‌سازی در کشورهای در حال توسعه عوامل اصلی در بازار این کاربرد می‌باشند. پیش‌بینی می‌شود بازار چسب نیز رشدی با نرخ 3/5% در 5 سال آینده داشته باشد.
بازار منطقه آسیا و اقیانوسیه بیش از 40% کل داد و ستد در سال 2013 را به خود اختصاص داد. کشورهای چین و هند به عنوان پیشگام در مناطق خود به شمار می‌آیند. در 5 سال آینده منطقه آسیا و اقیانوسیه از بالاترین نرخ رشد برخوردار خواهد بود؛ این در حالی است که منطقه آمریکای شمالی و اروپا نرخ رشد معمولی خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا