اخبار

راه‌اندازی آزمایشگاه نیمه‌صنعتی تولید پلیمر توسط موسسه Fraunhofer

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، موسسه Fraunhofer (LBF) آزمایشگاه جدیدی جهت تولید بسپار در مقیاس نیمه صنعتی با مقیاس کیلوگرم را راه‌اندازی کرد.

در این آزمایشگاه دستگاه‌هایی نظیر راکتور شیمیایی و اتوکلاو با حجمی معادل 20 لیتر وجود دارد و این امکان را برای محققان LBF فراهم می‌آورد تا فرایند بسپارش را در شرایط مختلفی مورد بررسی قرار دهند. به اعتقاد مسئولین این موسسه، اگرچه حضور چند گرم از مواد افزودنی، تک‌پار، رقیق کننده و یا بسپار برای بررسی خواص فیزیکی، شیمیایی و گرمایی کافی بنظر می‌رسد، اما، مقادیر بالاتر برای واکاوی کاربردهای بسپار بصورت مولفه‌های عملیاتی مانند خواص مکانیکی، طول عمر و ظاهر آن ضروری می‌باشد.

در این آزمایشگاه نوین قابلیت تولید بسپارهای گوناگونی در مقیاس کیلوگرم وجود داشته که امکان فرایندسازی آنها در آزمایشگاه‌های دیگر بمنظور انجام آزمون‌های دیگر را فراهم می‌آورد. همچنین، واکنش‌های شیمیایی مورد نیاز جهت تولید بسپارهایی با معماری ویژه بمنظور استفاده تحت عنوان سازگارکننده نیز امکان‌پذیر است. علاوه بر این، می‌توان از مونومرهای گازی نیز جهت تولید بسپارها استفاده نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا