اخبار

راهکار چین برای حمایت از اقتصاد آسیب‌دیده از کرونا چیست؟

بسپار/ایران پلیمر شانگهای از سیاست‌های جدیدی برای حمایت از اقتصاد آسیب دیده از کووید رونمایی می‌کند.

به گزارش ایسنا، شانگهای تخفیف‌های مالیاتی برای شرکت‌ها ارائه کرد و به همه تولیدکنندگان اجازه داد تا از ژوئن فعالیت خود را از سر بگیرند زیرا مقامات بسیاری از سیاست‌ها را برای احیای اقتصادی تحت تاثیر قرنطینه‌های کووید اجرا کردند.

بر اساس طرحی که توسط شهرداری شانگهای صادر شده است، مرکز مالی تصویب طرح‌های ملکی و تامین توسعه‌های مسکونی جدید را تسریع خواهد کرد. سهمیه مالکیت خودرو در سال جاری ۴۰ هزار افزایش می‌یابد، مالیات خرید برخی خودروهای سواری کاهش می‌یابد و به خریداران خودروهای برقی یارانه تعلق می‌گیرد.

این اقدامات بخشی از ۵۰ اقدام در ۸ دسته بود که با هدف تثبیت اقتصاد شهر پس از شیوع کووید فعلی به توسعه اقتصادی و اجتماعی آسیب رساند. وو چینگ، معاون شهردار در نشستی گفت که شرکت‌ها در شانگهای دیگر نیازی به قرار گرفتن در لیست سفید برای از سرگیری تولید از اول ژوئن نخواهند داشت.

پایبندی سرسختانه چین به سیاست کووید صفر خود به هر قیمتی که با قرنطینه شانگهای در اواخر ماه مارس آغاز شد همه چیز را از هزینه‌های مصرف‌کننده گرفته تا تولید در دومین اقتصاد بزرگ جهان کاهش داده است.

تولید صنعتی و مخارج مصرف‌کننده در آوریل به بدترین سطح از زمان شروع همه‌گیری در اوایل سال ۲۰۲۰ کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، سایر اقدامات در طرح تازه منتشر شده شانگهای شامل کاهش هزینه برای شرکت‌ها، کاهش اجاره‌بها برای شرکت‌ها، تشویق شرکت‌های تجاری و پلتفرم‌های تجارت الکترونیک به صدور کوپن برای افزایش مصرف، حمایت از ساخت پروژه‌های زیربنایی در بخش‌های راه آهن، فرودگاه‌ها، بنادر و انرژی،  تقویت حمایت مالی از شرکت‌های تجاری خارجی، کمک به شرکت‌های خارجی برای از سرگیری فعالیت‌ها و حمایت از شرکت‌های چند ملیتی برای ایجاد دفاتر مرکزی منطقه‌ای و مراکز تحقیقاتی در شانگهای و افزایش مناسب سهمیه زمین ساخت و ساز برای سال ۲۰۲۲ است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا