اخبار

دکتر سعید باستانی، نماینده صنعت پلیمر و پوشش در مجلس: دولت در تصمیم‌گیری کُند است

بسپار/ایران پلیمرنماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در تصمیم گیری‌ها کُند است و ضمن تأکید بر حضور بخش خصوصی در جلسات سران قوا گفت: استفاده از تشکل‌ها به تصمیم‌سازی برای رونق تولید کمک می‌کند.

دکتر سعید باستانی گفت: مجموعه قوانین و مقررات، فضای کسب و کار و استراتژی توسعه تولید در بخش‌های مختلف به تولید کننده اطمینان خاطر بیشتری می‌دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: برای رونق تولید باید به تصمیم‌سازی اهمیت داد که در کمیسیون‌ها نمایندگان اتاق تعاون و وزارت بازرگانی می‌توانند حضور داشته باشند، بنابراین حضور بخش خصوصی بیشتر در اجرا مهم است و بر اساس تصمیم دولت استفاده از تشکل‌ها می تواند به تصمیم‌سازی برای رونق تولید کمک کند.

به‌دلیل سیستم دیوان‌سالاری در دولت تصمیم‌گیری‌ها کند است و به‌موقع انجام نمی‌شود بنابراین نیاز به مکانیزم پیشگیرانه برای نقش تشکل‌ها در تصمیم‌سازی داریم، تا تشکل‌ها در حوزه تصمیم‌گیری همراه با سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت کار، وزارت اقتصاد، صنعت و معدن و جهاد کشاورزی باشند.

او اضافه کرد: لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس درحال بررسی است تا ایرادات آن برطرف شود البته حلقه آخری که تدوین شده و دولت مکلف به اجرا بوده هنوز اجرایی نشده است.

باستانی گفت: قوانینی کامل و قابل اجراست که مشکل اجرایی از طرف دولت برطرف شود و برای این کار لازم است که بخش خصوصی در جلسات سران قوا شرکت داشته باشد.

او تأکید کرد: مدیریت یکپارچه بانک مرکزی در تخصیص ارز هم نیاز به یک همه‌جانبه‌نگری دارد.

 

تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا