اخبار

در صبحانه کاری نعمت زاده با نمایندگان تعاونی ها چه گذشت؟

بسپار به نقل از شاتا می نویسد، محمدرضا نعمت زاده صبحانه کاری با جمعی از نمایندگان تشکل ها و انجمن های تعاونی با اشاره به ضرورت افزایش تعاملات و همکاریها تصریح کرد: تلاش می کنیم تا حمایتهای لازم را از تعاونی ها بیش از پیش به عمل آوریم.
به گفته نعمت زاده ؛ ما به عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت که وظیفه حاکمیتی بخش صنعت« معدن و تجارت چه در بخش داخل و چه خارج را دارد در کنار تعاونی هایی که براساس قانون اساسی به فعالیت می پردازند می توانیم با همفکری و د اشتن ید واحد در جهت هر چه ارتقاء ظرفیتها گام برداریم .
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تعاونی ها به عنوان بازوهای توانمند می توانند در کنار بخش تولید و تجارت باشند و ما دراین راستا از هرگونه اقدامی حمایت می کنیم.
وی استفاده از توان تعاونی ها را در جهت توسعه این بخش از اقتصاد کشور مغتنم دانست و گفت: تلاش می کنیم تا از نظرات و دیدگاههای شما بیش از گذشته استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اصل اعتماد سازی و رعایت آن از سوی تعاونی ها خاطرنشان کرد: اینکه مردم بتوانند با خیالی آسوده در تعاونی ها سرمایه گذاری کنند و از این سو تعاونی ها نیز سلامت کار را همواره مد نظر قرار دهند موضوعی است که باید به آن اهتمام داشت.
نعمت زاده ادامه داد: بهترین روش ارائه کار در تعاونی ها صورت می گیرد البته در صورتی که موازین لازم رعایت شود ضمن اینکه حمایت مالی دراین راستا نیز حائز اهمیت است .
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: باید مواظب بود تا افراد یا شیوه های ناسالم در تعاونی ها وارد نشوند تا بتوان از ظرفیت تعاونی ها به درستی بهره برد.
وی با تاکید بر افزایش تولید،اشتغال و درآمد ملی به عنوان یکی از اهداف مهم تصریح کرد: در این خصوص نقش تعاونی ها پر رنگ خواهد بود .
مهندس نعمت زاده در ادامه سخنان خود به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد تشکیل تشکل تعاونی صادراتی داد و گفت: براساس سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه صادرات غیرنفتی و تاکیداتی که ایشان در همین زمینه در اقتصاد مقاومتی نیز به آن تکیه داشته اند نیازمند ایجاد تشکل قوی و توانمند در بخش تعاون نیز هستیم و در این راستا حمایتهای لازم را مبذول خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: این اقدام می تواند به عنوان موتور محرک بخش تعاون به حساب آید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین یادآور شد: ایجاد نهاد یا تشکل مالی قوی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که پیشنهاد می شود و می توانند در جهت تقویت فعالیتها موثر واقع شود.
همچنین در این نشست« سید حمید کلانتری » معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به توجه اصل ۴۴ قانون اساسی به موضوع تعاون تصریح کرد: یکی از ارکان اقتصاد کشور بخش تعاون است که می تواند با جمع کردن منابع مالی به صورت خرد به افزایش بهره وری و هم افزایی بیشتر منجر شود.
وی به همکاری این وزارتخانه با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: امضاء تفاهم نامه با سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران یکی از اقدامات در جهت گسترش تعاملات بوده است اما خواستار افزایش سطح این همکاریها هستیم.
کلانتری خواستار همکاری هر چه بیشتر این سازمان به منظور ایجاد شهرکهای تعاونی صنعتی شد و گفت: با ایجاد این شهرکها به دنبال آن هستیم تا مالکیت و مدیریت شهرکهای تعاونی صنعتی در اختیار تعاونی ها قرار بگیرد.
وی افزود: از ابتدای دولت یازدهم تا کنون بخش تعاون با طرح و برنامه مشخص و با ارائه ۷ راهبرد اساسی تلاش کرده تا بیش پبش در جهت تقویت تعاونی ها گام بردارد که یکی از این راهبردها تقویت تعامل بین دستگاهی بوده است .
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیا ن اینکه تعاونی برای برقراری عدالت اجتماعی تلاش می کننند از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست تا حمایتها و تعاملات خود را دراین راستا بیش از گذشته گسترش دهد.
گفتنی است: دراین نشست صبحانه کاری که با حضور نمایندگان تشکل ها، انجمن ها و سندیکاهای تعاونی برگزار شده بود هریک از حضار به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا