اخبار

درخواست سازمان امور مالیاتی از مردم برای معرفی متواریان از مالیات!

بسپار به نقل مهر می نویسد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: اگر فردی را سراغ دارید که مطابق با قانون، مالیات خود را نمی‌پردازد، به سازمان امور مالیاتی معرفی کنید.

تقوی نژاد تصریح کرد: اگر فردی را سراغ دارید که مطابق با قانون، مالیات خود را نمی‌پردازد، به سازمان امور مالیاتی معرفی کنید اما قطعا به هر میزانی که ذی حسابان حقوق به کارکنان می پردازند، مالیات آن را مطابق با جدولی که طراحی شده، به سازمان امور مالیاتی ارائه می‌دهند که بخشی از آنها معاف از مالیات، بخشی از آنها مشمول پرداخت ۱۰ درصد و بخشی دیگر مشمول پرداخت ۲۰ درصد است.

وی اظهار داشت: در گذشته برای حقوق اشخاص دولتی و غیردولتی مالیات‌های متفاوتی وجود داشت که هم اکنون یکسان سازی شده است به نحوی که تا سقف یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه از پرداخت مالیات معاف است و تا سقف ۷ برابر حقوق مالیات ۱۰ درصدی تعیین شده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: مبنا در پرداخت مالیات اصناف، اعتماد میان اتحادیه ها و سازمان‌های امور مالیاتی است که تلاش می شود اظهارنامه ها مورد تایید واقع شود.

تقوی نژاد گفت: در ارتباط مالیات سال ۹۴ مبنا را مالیات قطعی سال ۹۳ قرار داده ایم و اگر افرادی باشند که برگه مالیات قطعی سال ۹۳ را نداشته باشند، برگه قطعی سال ۹۲ ملاک عمل قرار خواهد گرفت و نسبت به پرداخت مالیات متعلقه اقدام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا