اخبار

در آستانه نخستین نمایشگاه تخصصی کفش و کیف اعلام شد: سفارش واردات 200 هزار کفش چینی توسط یک عضو اتحادیه کفش

بسپار می نویسد، دبیر شورای مشترک اتاق ایران و ترکیه گفت: یکی از اعضای اتحادیه کفش سفارش واردات ۲۰۰ هزار جفت کفش چینی داده، در حالی که ۲۵۵ هزار کفاش در کشور با بحران روبه‌رو هستند.
به گزارش فارس، ابراهیمی دبیر شورای مشترک اتاق ایران و ترکیه امروز در همایش کارآفرینی و تولید ملی با اشاره به اینکه کارهای موجود و گذشته در حال از بین رفتن است، اظهار داشت: آیا احیا و تثبیت مشاغل موجود کارآفرینی محسوب نمی‌شود؟ در گذشته 355 هزار جواهرساز، طلاساز و میناکار داشتیم که اکنون فقط 50 هزار نفر از آنها باقی مانده است، در حالی که گزارش شده محرم امسال نیز یک میلیون دست پیراهن مشکی از چین وارد شده است.
وی با بیان اینکه بازار جواهرات ایران به دست ترکیه افتاد، گفت: 4 میلیارد دلار ارزش صادرات جواهرات ترکیه به دیگر کشورها است.
ابراهیمی با بیان اینکه در کنار کارآفرینی نیاز به انجمن بازآفرینی داریم، تصریح کرد: 4 میلیون دلار ارزش صادرات کشور ترکیه به روسیه بوده، در حالی که 255 هزار کفاش ما در حال بحران هستند، وقتی کفاشی از بین برود، چرم‌سازی هم از بین خواهد رفت.
به گفته این فعال بخش خصوصی باید از دولت بخواهیم که از ورود کالاهایی که توان تولید داخل دارند جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه یک از اعضای اتحادیه کفش سفارش 200 هزار کفش چینی داده است، گفت: چرا اصلاً باید این گونه فردی عضو اتحادیه باشد و این کار را انجام دهد، باید با همبستگی و همت مدیران و اتحادیه جلو ورود آزادانه کالا به کشور را بگیریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا