اخبار

خلاء حضور موثر بانک ها در ایران پلاست و صنعت پلاستیک محسوس است

بسپار به نقل از گفت و گوی انجام شده ستاد خبری نمایشگاه با بابک همایون فال می نویسد، در تمام دنیا بانک ها به عنوان یکی از متولیان و عوامل تاثیر گذار اصلی رشد صنعت نقش آفرینی می کنند و همواره در نمایشگاه ها و فعالیت های صنعتی در کنار فعالان صنعت هستند تا فرصت بهتری برای ارتباط های مالی و صنعتی فراهم شود اما بانک­ها در نمایشگاهی مانند ایران پلاست حضور موثر و مفید ندارند.
وی می افزاید: وقتی نمایشگاه­های خارجی و مهم این صنعت از جمله در آلمان را با ایران پلاست مقایسه می کنم، می بینم در این نمایشگاه ها از تولیدکنندگان و فعالان قدیمی آن حوزه حمایت می شود و فعالیت های صنعتی در آن کشورها با قدمت و تداوم پیش می رود و عموما شرکت های حاضر در نمایشگاهی مانندk آلمان شرکت های قدیمی هستند و حمایت ها نیز از همین شرکت ها به عمل می آید. مدیرعامل شرکت بازرگانی سحرافزود:اما در کشور ما تسهیلات بانکی با عنوان طرح حمایت از بنگاه های زودبازده در اختیار شرکت های نوپا قرار گرفت.
همایون فال با اشاره به مشکلات موجود در استفاده از تسهیلات بانکی افزود: برای بانک ها درخصوص اعطای تسهیلات بیشتر دریافت وثیقه مهم است و گاهی به اهمیت و راهبردی بودن طرح ها دقت نمی شود.
این فعال صعنت پلاستیک در گفتگو با ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست هفتم اضافه کرد:از آنجایی که بانک یک موسسه اقتصادی است و الزاما در همه زمینه ها از تکنسین­های فنی برای اعطای وام به صنعت کاران استفاده نمی کند بیشتر بر دریافت وثیقه مورد قبول خود تاکید دارد از این رو ممکن است بسیاری از شرکت های نوپا بدون آنکه طرح هایشان کارشناسی شده باشد به علت داشتن وثیقه از تسهیلات بخوبی استفاده بکنند درحالیکه شرکت های با سابقه اما بدون وثیقه نتوانند از تسهیلات بانکی به نحو احسن برخوردار شوند. از این رو خلاء حضور موثر بانک ها در حوزه صنعت پلاستیک کشور به وضوح احساس می شود زیرا حضور فعال بانک ها در نمایشگاهی مانند ایران پلاست می تواند تصویر واقعی تر از این صنعت به آنها ارائه کند که لازم است برگزار کنندگان ایران پلاست به این موضوع بیشتر توجه و در این خصوص اقدام کنند تا شاهد شکوفایی در این صنعت با همکاری بهتر بین موسسات اقتصادی و صنعتی باشیم.
شرکت بازرگانی سحر تامین کننده ماشین آلات و تجهیزات صنعت پلاستیک و نماینده چند شرکت اروپایی در این زمینه است.
هفتمین دوره از نمایشگاه بین المللی ایران پلاست دوم تا پنجم تیرماه در تهران برگزار می شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا