اخبار

خدمات پژوهش و فناوری پتروشیمی به عراق صادر می شود

بسپار به نقل از شانا می نویسد، رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از مذاکره با طرف عراقی برای صدور خدمات این شرکت و انعقاد قرارداد آن در آینده نزدیک خبر داد.

رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: این شرکت به عنوان یک مرکز پژوهشی تخصصی با تکیه بر دانش و فناوری روز جهان، آماده همکاری با تمام مجتمع های پتروشیمی کشور بوده و آماده است علاوه بر تامین نیاز بخش داخل، نیاز کشورهای منطقه را نیز برطرف کند.

مهندس غلامرضا جوکار افزود: مذاکره های خوبی با مقام های عراقی در حال انجام است و امید است که به زودی قرارداد نهائی صدور خدمات شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با کشور دوست و همسایه عراق به امضا برسد.

وی ادامه داد: مقام های عراقی در بازدیدی که از دستاوردهای پژوهشی در صنعت پتروشیمی داشتند، علاقه مندی خود را برای استفاده از توان و دانش متخصصان ایرانی اعلام کردند و به ویژه در زمینه کاتالیست ها علاقه مند به استفاده از تجربیات کشورمان هستند.

رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تصریح کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تکیه بر دانش و تخصص پژوهشگران خود توانسته ایران را در زمره کشورهای دارنده دانش های فنی و کاتالیستی برتر در سطح جهان تبدیل کند.

جوکار به نقش تولیدکنندگان داخلی در صنعت پتروشیمی اشاره و تصریح کرد: تولید کنندگان داخلی با بهره گیری از دانش بومی و انتقال دانش فنی به داخل کشور، بیش از گذشته در این صنعت نقش ایفا می کنند.

وی پژوهش و فناوری را اساسی ترین گام در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور به ویژه صنعت نفت برشمرد و گفت: در مسیر توسعه پایدار، بومی سازی یک اولویت استراتژیک به شمار می رود.

رئیس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ادامه داد: در حال حاضر در زمینه دانش های مرتبط با کاتالیزورها، مواد شیمیایی، انتقال فناوری به حد مطلوبی از دانش دست یافته و دیگر شرایط تحریم نمی تواند پژوهشگران پتروشیمی را محدود کند.

جوکار گفت: هم اکنون زنجیره ای از پژوهشگران و فناوران در صنایع پتروشیمی ایران طرح های توسعه را دنبال می کنند و حمایت های دولت و توجه ویژه وزارت نفت و مدیران ارشد صنعت پتروشیمی به تولید علم و دستیابی به دانش فنی و داخلی سازی آن، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی را به رقیبی برای همتایان تبدیل کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا