اخبار

حضور پر رنگ چین در نمایشگاه ایران پلاست خبر خوبی برای تولیدکنندگان داخلی نیست!

بسپار به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست هشتم می نویسد، بازرس اتحادیه صنف پلاستیک و نایلون تهران ضمن اعلام خبر شرکت این اتحادیه در نمایشگاه ایران پلاست گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری اقدامی مناسب و بجا بوده است. چرا که دست اندرکاران صنعت پلاستیک که مشکلات را لمس کرده اند، در این شورا حضور دارند و حرف این صنعت را در آنجا منعکس می کنند. با این کار دیگر شاهد تصمیم گیری های یک طرفه از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نخواهیم بود.
بیژن گنج پرور افزود: در گذشته که حضور خارجی ها در نمایشگاه ایران پلاست رونق بیشتری داشت، تکنولوژی و دستاوردهای قالب سازان کشورهایی مانند آلمان و کانادا با استقبال تولیدکنندگان ایرانی مواجه می شد اما انتظار از ایران پلاست به عنوان یک نمایشگاه بین المللی این است که جایی برای ارائه دستاوردهای صنعت ایران به جهان باشد. اگر در نمایشگاه این دوره شاهد حضور پر رنگ کشور چین باشیم، نتیجه خوبی نخواهیم گرفت.
وی از تلاش اتحادیه برای حضور بیشتر تولیدکنندگان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: اتحادیه برای جذب تولیدکنندگان بیشتر در نمایشگاه، فراخوانی را در نشریه اتحادیه منتشر کرد و با استفاده از ارتباطات حضوری و پیامکی از تولیدکنندگان خواست در این نمایشگاه حضور پیدا کنند. به عنوان مثال یکی از تولیدکنندگان بزرگ صنعت پلاستیک که خود را از حضور در این نمایشگاه بی نیاز می دانست و در هیچ دوره ای در ایران پلاست شرکت نکرده بود، در این دوره با تلاش های اتحادیه حضور خواهد داشت.
گنج پرور با اشاره به جلسه هماهنگی تشکل ها و شورای سیاستگذاری، از برخی ناهماهنگی ها افزود: به نظر می رسد که شورای سیاستگذاری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یکدیگر هماهنگ نیستند. هر چند که اقدام تشکیل شورای سیاستگذاری مثبت بوده است اما باید تا زمان نمایشگاه صبر کنیم تا نتیجه کار آنها مشخص شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا