اخبار

حسنی، دبیر انجمن ملی پلاستیک: بین المللی شدن نمایشگاه پارس پلاست موجب رونق آن خواهد شد

بسپار می نویسد، شعیب حسنی، دبیرکل انجمن ملی درباره مشارکت این انجمن در نمایشگاه مشهد به خبرنگار بسپار گفت: در وهله اول به پیشنهاد برگزارکنندگان نمایشگاه مشهد قرار شد به عنوان حامی معنوی مشارکت داشته باشیم. چون سیاست انجمن ملی حمایت از تولید و نمایشگاه داخلی است، از برگزاری نمایشگاه اعلام حمایت کردیم. چون حامی معنوی بودیم برگزارکنندگان پیشنهاد دادند که اعضای انجمن، در صورت معرفی از سوی انجمن ملی از تخفیفات ویژه ای بهره مند خواهند شد. اطلاع رسانی محدودی داشتیم و چند عضو انجمن برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کردند. انعکاس اخبار انجمن از دیگر فعالیت های ما است. همچنین رایزنی با بازرگانان خارجی برای حضور موثر آن ها جز برنامه های انجمن است. به دلیل همجواری استان خراسان با افغانستان و پاکستان، این استان در واقع دروازه صادرات ایران به افغانستان است؛ بنابراین شناسایی و دعوت تجار موثر افغانی راه گشا خواهد بود. در مورد پاکستان نیز همینگونه است البته این کشور بازار سختی برای ایرانیان است، اما می توان در آن نفوذ کرد. بر همین اساس انجمن، پاویون کراچی در آن جا تشکیل داده است. این دو کشور بستر مناسبی برای گسترش صادرات ایران دارند. البته می توان در زمینه عراق و کشورهای CIS نیز کار کرد، اما عمده تمرکز بر پاکستان و افغانستان است.
ثبت نام شرکت سبلان پلاستیک که در زمینه پالت پلاستیکی، مخازن و تهیه سطل زباله فعالیت می کند؛ نهایی شده است. با شرکت های دیگر مثل طب پلاستیک و پیشگامان خراسان که تولیدکننده ظروف یکبار مصرف هستند، در حال رایزنی و در شرف عقد قرارداد هستیم. سعی خواهیم کرد شرکت های دیگر را برای حضور در نمایشگاه متقاعد کنیم. محدودیتی در متراژ نداریم اما سعی می کنیم حدود 500 متر از نمایشگاه را پوشش دهیم.
وی در خصوص فعالیت های جانبی انجمن گفت، انجمن یک غرفه دارد و می خواهیم به صورت چهره به چهره با همه اعم از تولیدکنندگان ایرانی تا هیات های خارجی ارتباط برقرار کنیم و روابط خود را گسترش دهیم. هیاتی هندی و هیاتی افغانی خواهند آمد و می خواهیم با آن ها ارتباط نزدیک¬تری بگیریم و بتوانیم با انجمن هایشان نیز ارتباط برقرار کنیم. در واقع انجمن قصد قوی تر کردن ارتباطات بین المللی را دارد. همچنین یکی از انجمن های فعال زیرمجموعه انجمن ملی، انجمن همگن خراسان رضوی است و می خواهیم با آن ها تعامل بیشتری داشته باشیم.
پارس پلاست نمایشگاهی بوده که زیر سایه نمایشگاه هایی چون اصفهان پلاست قرار داشته و در سال های گذشته بازده کافی را نداشته است. البته دوستان برگزارکننده قول داده اند که امسال رضایت را جلب کنند. بیشترین موضوعی که موجب افزایش اعتبار نمایشگاه خواهد شد، بین المللی تر شدن آن و دعوت تجار مثمر ثمر است. تا شرکت کنندگان بازخورد ببینند و بتوانند ارتباط بگیرند و صادرات خود را افزایش دهند. این موارد موجب رونق گرفتن نمایشگاه در دوره های بعد خواهد بود.
در پایان حسنی از اعضا انجمن خواهش کرد که در نمایشگاه شرکت کنند و افزود، شرایط پساتحریم کار را برای تولیدکنندگان داخلی دشوار خواهد کرد. سرمایه گذار خارجی مسلما حضور فعال خواهد داشت و رقیب جدی خواهد بود. صادرات موجب ارتقا و به روز شدن و در نتیجه افزایش توان رقابتی شرکت ها است. در نتیجه شرکتی که بخواهد در این شرایط روی پای خود بایستد و فعالیت کند باید صادراتی باشد. پس حضور در نمایشگاه موثر است چون بازار افغانستان بازار مهیایی است و خیلی از شرکت ها می توانند از این نمایشگاه کار صادراتی خود را شروع کنند. امیدوارم دوستان در زمینه برگزاری موفق باشند و انجمن نیز هر چه در توان داشته باشد، انجام خواهد داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا