اخبار

جذاب های بازار پلیمر کدام محصولات هستند؟

بسپار به نقل از پایگاه خری بورس کالای ایران می نویسد، بررسی معاملات محصولات پلیمری در هفته گذشته نشان می دهد که حجم معاملات با افزایش به رقم ۴۸ هزارتن رسیده است.

 این در حالی است که حجم تقاضا نیز با افزایش در هفته گذشته به ۱۸۴ هزارتن رسید.

به این ترتیب در هفته قبل معاملات پی وی سی ها، پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های ترفتالات، پلی استایرن های معمولی و مقاوم و انبساطی ها و همچنین «ایکس فایو» و «ایکس تری» جذاب بود.

به گفته کارشناسان بازار، قرار داشتن در فصل مصرف برخی از گریدهای پلیمری مانند پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری و مشکلات تولید پی وی سی ها از دلایل رونق این محصولات به شمار می رود.

با این حال در هفته ای که گذشت پی وی سی ها با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند، برخی از گریدهای پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری مانند ۸۲۱ و ۷۸۵ با رقابت معامله شدند. پلی استایرن مقاوم هم با رقابت اندک خریداری شد، اما پلی استایرن معمولی پس از هفته ها وارد سیستم مچینگ شد.

پلی اتیلن های سبک فیلم پتروشیمی بندرامام هم همچنان در کانون توجه خریداران قرار داشتند، به طوری که گرید ۰۲۰ و ۰۰۷۵ با رقابت مورد معامله قرار گرفتند.

در همین حال معاملات پلی پروپیلن ها شرایط عادی و آرامی داشت، به طوری که تنها برخی از گریدها که با حجم های پایین عرضه شده بودند، با رقابت از سوی مصرف کنندگان خریداری شدند، به این ترتیب حجم بالایی از این محصولات وارد سیستم مچینگ شد.

به گفته کارشناسان بازار، با توجه به کاهش قیمت پلی پروپیلن ها در بازارهای جهانی، بازار داخلی این کالاها هم شرایط آرامی را پشت سر می گذارد.

با این حال قیمت پایه محصولات پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام خواهد شد، از این رو اکثر بازیگران این بازار در انتظار اعلام قیمت های پایه به سر می برند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا