اخبار

تولیدکننده واقعی از دسترسی به مواد اولیه در بورس کالا محروم است

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: مکانیسم کنونی عرضه در بورس کالا، تولید کننده واقعی را از دسترسی به مواد اولیه محروم می کند.
مصطفی طهرانی صفا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه خام فروشی محصولات پتروشیمی، هدف نهایی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نبوده و نیست گفت: هم اکنون شرکت های پتروشیمی تکمیلی، ظرفیت جذب تمام مواد پلیمری تولید شده در ایران را دارند بنابراین بهتر است با اتخاذ تدابیری، زمینه جذب این محصولات در داخل و صادرات محصولات با ارزش افزوده بیشتر را سرلوحه تولید و صادرات قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ادامه داد: مکانیسم کنونی بورس کالا ایراداتی دارد که بخش عمده ای از تولیدکنندگان واقعی را از دسترسی به مواد اولیه محروم می کند و به نظر می رسد که تدابیر دیگری هم برای اصلاح این روند وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: ازجمله مواردی که می توان به آن اشاره داشت تقسیم بندی های منطقه ای یا شکل دادن نهادهایی حول گروه های کالا مثل مصرف کنندگان P.V.C یا متانول است تا بتوان به کمک این نهادها، بازار توزیع مواد اولیه را سازماندهی مناسب تری کرد.
طهرانی صفا افزورد: شرکت بازرگانی پتروشیمی، با مشارکت در توسعه ، تولید و افزایش ظرفیت برخی واحدهای تولیدی نظیر پتروشیمی ایلام که واحد تولید HD آن اوایل فروردین راه اندازی می شود، رویکرد توسعه محوری را در پیش گرفته است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی بانگرانی از نابسامانی در وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی ایران اظهار داشت : متاسفانه اتخاذ برخی سیاست های غلط در صادرات محصولات پتروشیمی، موجب از دست رفتن بازارهای صادراتی ایران شده است و تلاش غیر موثر برای تصاحب برخی بازارها، به منافع ملی صدمه می زند.
وی وضع شدن تعرفه آنتی دامپینگ برروی محصولات پتروشیمی ایران از سوی ترکیه به درخواست تولیدکنندگان این کشور و مواردی از این دست در بازار های چین و هند را روش های غلطی دانست که ناشی از فقدان ساز و کارهای مناسب در صادرات این محصولات است.
مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: ما آماده ایم تجربه نیم قرن تعامل با بازارهای جهانی را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم و در تامین محصول مورد نیاز، انتخاب تکنولوژی مناسب وشناسایی بازارهای هدف به آنها مشاوره دهیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا