اخبار

تولید ضد آب کننده نفوذی مصالح ساختمانی در کشور

بسپار می نویسد، فناوران یکی از شرکتهای دانش‌بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت ضد آب کننده نفوذی مصالح ساختمانی شدند.
به گزارش ایسنا، دکتر محمود شیخ زین‌الدین، رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: WRA یک ماده غیر سمی است که به وسیله فناوری نانو طراحی و فرآوری شده است.
وی افزود: پس از اعمال این ماده بر روی سطح و همزمان با تبخیر آب، مواد نانوی استفاده شده در فرمولاسیون با دی اکسید کربن موجود در هوا واکنش داده و یک شبکه پلیمری آبگریز و غیر قابل حل در آب ایجاد می­‌کنند و سطح مورد نظر بدون تغییر رنگ، آبگریز می­‌شود.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در خصوص نحوه استفاده از این ماده نانویی توضیح داد: محلول رقیق شده با آب را با استفاده از برس، قلم مو و سایر روش­های متداول پوشش­‌دهی بر روی سطح اعمال کرده و به آن زمان ۲۴ ساعت برای انجام واکنش­ها فرصت داده می­‌شود و پس از پایان واکنش، سطح بدون تغییر در رنگ، ضد آب خواهد شد.
وی با بیان اینکه این محصول از حرکت موئینگی آب بر روی سطوح مصالح ساختمانی جلوگیری می­‌کند، ادامه داد: می­‌توان به ضد قارچ و جلبک بودن در مناطق بارانی و مرطوب، جلوگیری از یخ زدگی و فروپاشی مصالح، ضد اشعه ماورای بنفش خورشید، غیرسمی و بدون آلودگی­‌های محیط زیستی و دارای طول عمر پنج تا ۱۵ سال را به عنوان مهمترین ویژگی­‌های این محصول اشاره کرد.
شیخ زین الدین افزود: مهمترین کاربرد این محصول در سطوح نمایی ساختمان شامل تمام سطوح آجری، سیمانی، گچی و بتنی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا