اخبار

تولید سالانه 300 هزار تن سیم و کابل: بی نیازی به واردات

بسپار می نویسد، دبیر انجمن تولید کنندگان سیم و کابل کشور با اشاره به تولید سالانه 300 هزار تن سیم و کابل در کشور اعلام کرد که تولید کنندگان داخلی می‌توانند کل نیاز کشور را تامین کنند.
حق‌بیان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر در کشور انواع سیم و کابل‌های مخابراتی فشار قوی، فشار ضعیف،‌ ساختمانی و… تولید می‌شود،‌ گفت: از لحاظ تولیدات کشور ما نیازش تامین است و نیازی به واردات در این حوزه وجود ندارد.
وی افزود: در عین حال متاسفانه برخی از افراد به نام پروژه‌ها و مسائل دیگر اقدام به واردات سیم و کابل می‌کنند در صورتی که برخی از این محصولات وارداتی حتی کیفیت متوسطی هم ندارند.
او با اشاره به اقدام برخی افراد سودجو در زمینه‌های واردات سیم و کابل ادامه داد: دو سال قبل فردی اقدام به واردات سیم و کابل‌هایی کرده بود که کیفیت نداشت و آخرین بار نیز سازمان ملی استاندارد کیفیت محصولات وارد شده را تایید نکرد و حتی آن‌ها را عودت داد.
دبیر انجمن تولید کنندگان سیم و کابل کشورهمچنین درباره صادرات این محصولات گفت: ما در حال حاضر صادرات بسیار خوبی داریم و تعداد زیادی از کشورهای منطقه را تغذیه می‌کنیم به طوری که کشورهایی از جمله عراق، افغانستان و… از مشتریان سیم و کابل‌های ایران هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا