اخبار

تولید دستگاه اندازه گیری کشش سطحی مایعات برای صنعت رنگ و چسب

بسپار می نویسد، یک شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس، دستگاه اندازه گیری کشش سطحی مایعات کاربردی در صنایع مختلف را تولید می کند.
محمدمهدی اکبرنژاد، موسس شرکت دانش بنیان نانومتری پژوه در پارک فناوری پردیس در گفتگو با مهر گفت: در این شرکت دستگاهی ساخته شده که می تواند کشش سطحی مایعات را اندازه گیری کند.
وی با بیان اینکه با اندازه گیری کشش سطحی مایعات می توان میزان تعامل مایع با سطح را مشخص کرد، عنوان کرد: اندازه گیری کشش سطحی می تواند در تعیین میزان چسبندگی مایعات به سطوح دیگر را مشخص کند. اندازه گیری کشش سطحی می تواند در صنایعی مانند رنگ، جوهر، چسب و یا هر مایع کاربردی در صنعت مورد استفاده قرار گیرد.

اکبر نژاد با اشاره به اینکه تاکنون اندازه گیری کشش سطحی مایعات کاربردی در صنایع مختلف به صورت سیستماتیک و غیر علمی بوده است، افزود: اندازه گیری کشش سطحی از طریق علمی و دقیق تنها از طریق دستگاه است که می تواند در صنایع مختلف کاربرد زیادی داشته باشد.

وی افزود: این اندازه گیری جهت تولید مایعات صنعتی، میزان شکنندگی، مقاومت و از همه مهم تر چسبندگی را تعیین می کند. کشش سطحی نیروی ضعیفی است ولی یکی از پارامترهای مهمی است که در تعامل جسم خارجی قرار می گیرد و اندازه گیری آن در صنعت بسیار مهم و کاربردی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا