اخباراخبار ویژه

تشکل تولیدکنندگان کاغذهای سنگی و مصنوعی با معرفی هیات موسس اعلام موجودیت کرد

بسپار/ ایران پلیمر عصر دیروز سالن همایش های برج میلاد تهران میزبان تولیدکنندگان کاغذ سنگی stone paper که در جلسه دوم به دعوت شرکت آذرخش صنعت پویای پارس، دکتر افتخاری گرد هم آمده بودند.

سردبیر بسپار نیز در این نشست حضور داشت. در جلسه یاد شده، برخی ضروریات در خصوص تشکیل یک انجمن یا اتحادیه مطرح شد. از جمله لزوم تدوین استانداردهای کیفی محصول، پیگیری مشکلات عمومی صنعت به صورت گروهی (اخذ سهمیه مواد اولیه پلیمری از بورس کالا، قطعی برق در شهرک های صنعتی، امور مالیاتی و …)، هم افزایی در مدیریت بازارهای داخلی و خارجی، تبادل دانش فنی، حرکت به سوی دانش بنیان شدن و … مطرح شد.

کاغذسنگی (پایه پلیمری با بیش از 70 درصد کربنات کلسیم) در حال حاضر 11 تولیدکننده در کشور دارد که ظرفیت اسمی آنها حدود 30 هزارتن از بازار یک میلیون و هشتصد هزارتنی کاغذ است!

به گفته دکتر افتخازی، بیش از 200 طرح در همین حوزه برای دریافت تسهیلات درخواست ثبت کرده اند.

در پایان جلسه رای گیری به عمل آمد و اعضای حقوقی آذرخش صنعت پویاپارس، آنین کاغذ سنگی، کاغذ سنگی فروردین، صبا کاغذ محلات، کاغذ معدنی خسروی، کاغذ سنگ سپاهان و پیشگامان صنعت سبز به عنوان هیات موسس مسوولیت تنظیم اساسنامه و امور اجرایی ثبت تشکل را عهده دار شدند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سپاس از خانم علیزاد که در این جلسه حضور داشتند.
    کاغذ سنگی دوستدار محیط زیست است و در شرایط اقلیم خشک ایران که هر درخت سرمایه ای ملی است، بدون قطعا درخت و بدون مصرف قطره ای آب تولید می شود و ضمنا بارها بازیافت پذیر است.
    با وجود معادن غنی کربنات کلسیم در ایران و تولید کنندگان پودر میکرونیزه با کیفیت و همچنین مواد پلیمری ساخت داخل که بهترین کیفیت را دارد، ایران گی تواند قطب و مرکز تولید و تکنولوژی جهان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا