اخبار

بهره برداری از ٧ طرح پتروشیمی تا پایان سال ٩۴

بسپار می نویسد، عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی ایران تا پایان سال با بهره برداری از ٧ طرح جدید پتروشیمی افزایش خواهد یافت.
به گزارش شانا، مرضیه شاهدائی اظهار کرد: ٧ طرح پتروشیمی که در فهرست ١٧ طرح اولویت نخست پتروشیمی قرار دارند بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده تا پایان امسال وارد مدار تولید خواهند شد که می تواند بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت تولید این صنعت بیافزاید.

وی افزود: سه طرح تخت جمشید ماهشهر، پلی اتیلن سنگین لرستان و همچنین اسید سولفوریک ارومیه بزودی به بهره برداری می رسد و در نیمه دوم امسال نیز چهار طرح کاویان ٢ ، آمونیاک و اوره هفتم شهدای مرودشت، اتیلن گلایکول (MEG) مروارید و نیز پلی اتیلن مهاباد به بهره برداری خواهند رسید.

عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: این طرحها با سرمایه گذاری ١٧٠٠ میلیون یورو و نیز بیش از ١۶ هزار و ششصد میلیارد ریال به تدریج و تا پایان سال در صورت دریافت خوراک به تولید خواهند رسید.

مدیر طرحهای شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که افزون بر ٧ طرح مورد اشاره، فاز ١ نیروگاه و آبگیر پتروشیمی دماوند نیز امسال به تولید می رسند گفت : امید است پتروشیمی دماوند بتواند هر چه زودتر بطــور کامل به بهره برداری رسیده و نیازهای پتروشیمی های فاز ٢ عسلویه را تامین کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران وی افزود: فاز دوم خط لوله اتیلن غرب می تواند امسال با دریافت خوراک از فازهای جدید پارس جنوبی اتیلن مورد نیاز پتروشیمی های مسیر خط لوله را تامین کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا