اخبار

بلژیک به جمع مشتریان محصولات پتروشیمی ایران در اروپا پیوست

بسپار می نویسد، مدیرعامل پتروشیمی مهاباد از آغاز صادرات محصولات پلی اتیلنی پتروشیمی مهاباد به بلژیک در سال 96 خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون پس از تامین نیاز صنایع داخلی، بیش از 90 هزار تن محصول به خارج کشور صادر شده است.
محسن مجیدی مدیرعامل پتروشیمی مهاباد درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات این مجتمع پتروشیمی در مسیر خط لوله اتیلن غرب، از صادرات بیش از 90 هزار تن محصول پتروشیمی مهاباد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: ارزش محصولات صادراتی حدود 85 میلیون دلار برآورد می‌شود.
این مقام مسئول از کشورهای هند، ترکیه، چین و بلژیک به عنوان مهمترین مشتریان و خریداران محصولات پتروشیمی مهاباد در سال 96 یاد کرد و افزود: حجم صادرات پتروشیمی مهاباد امسال و در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود یک درصد افزایش یافته است.
وی با یادآوری اینکه هم اکنون پتروشیمی مهاباد از ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و 30 هزار تن بوتن یک برخوردار است، اظهار داشت: این طرح پس از بهره‌برداری کامل زمینه اشتغال برای یک هزار نفر به صورت مستقیم و چهار هزار نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم می کند.
  پتروشیمی مهاباد یکی از طرح های افتتاح شده در طول فعالیت دولت یازدهم در مسیر خط لوله اتیلن غرب بوده که در کنار طرح هایی همچون پلیمر کرمانشاه، پلی اتیلن ایلام، کردستان، لرستان، کاویان و مروارید از مهمترین طرح های مسیر خط لوله اتیلن غرب را تشکیل می‌دهد.
خط لوله دو هزار و 650 کیلومتری اتیلن غرب یکی از بزرگترین و طولانی ترین مسیرهای انتقال اتیلن در منطقه خاورمیانه و حتی جهان بوده که پیش بینی می‌شود در برنامه ششم توسعه سایر طرح های مسیر این خط لوله شامل پتروشیمی میاندوآب، همدان، اندیمشک، طرح های پتروشیمی شاخه دنا هم در مدار بهره برداری قرار بگیرند.

منبع: نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا