اخبار

بسپارهای بازیافتی ABS، PE و PP در بازارهای مصرف جهانی

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، گونه‌های جدید ABS، PE و PP بازیافت‌شده از خوردروهای فرسوده و ضایعات تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (WEEE) توسط شرکت Axion Polymer معرفی شد. محصول Axpoly® ABS52 1000 ساخت این شرکت از مقدار قابل توجه 70% کربن در مقایسه با پلاستیک اولیه برخوردار است. این محصول پلاستیکی سخت (tough) بوده که برای قالب‌گیری اجزایی که نیاز به طول‌عمر بالا، دوام، استحکام در برابر سوراخ‌شدگی (puncture) بالا و پایداری ابعادی مناسب دارند قابل استفاده است. خواص عایق الکتریکی خوب این محصول امکان استفاده از آن در ساخت جاروبرقی و سایر لوازم خانگی را میسر می‌سازد.
محصول پلی اتیلنی بازیافتی با نام تجاری Axpoly® PE51 1090 با برخورداری از 53% کربن در مقایسه با پلاستیک اولیه خواصی مشابه HDPE را ارائه می‌دهد. این محصول برای کاربردهایی نظیر پالت (pallet)، جعبه‌ها و محفظه‌های حمل و نقل- که مقاومت در برابر آب و دوام بالا در آنها ضروری است- قابل استفاده هستند.
محصول پلی‌پروپیلن با مدول خمشی بالا با نام تجاری Axpoly® PP51 1093 از استحکام بالایی در برابر خمش تحت نیروی اعمالی برخوردار است. این محصول برای کاربرد در سازه‌های مهندسی مانند سازه‌های محافظ درونی تانک زه‌کشی آب باران (rainwater drainage tank) ایده‌آل است. این شرکت همچنین با توجه به نیاز مشتری قادر به طراحی آمیزه‌های مناسب است که به عنوان نمونه می‌توان به 1093 Axpoly® PP51 اشاره نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا