اخبار

برداشت 8 میلیارد دلاری پتروشیمی از صندوق توسعه ملی

معاون وزیر نفت با اشاره به جذب 4.5 میلیارد دلار سرمایه برای توسعه صنعت پتروشیمی از برداشت 7 تا 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ساخت و توسعه واحدهای جدید پتروشیمی خبر داد.
عبدالحسین بیات در گفتگو با مهر درباره مهمترین راهکارهای جذب سرمایه برای توسعه صنعت پتروشیمی گفت: در سالجاری به عنوان سال نخست اجرای برنامه پنجم توسعه جذب 20 میلیارد دلار منابع مالی و اعتباری برای ساخت و توسعه واحدهای پتروشیمی هدف گذاری شده است.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه در چهار ماهه نخست سالجاری حدود چهار میلیارد و 500 میلیون دلار در طرحهای مختلف صنعت نفت جذب سرمایه انجام گرفته است، تصریح کرد: جذب این میزان سرمایه منجر به شتاب در طرح توسعه برخی از واحدهای پتروشیمیایی کشور شده است.
معاون وزیر نفت ادامه داد: این سرمایه گذاریهای چهره فاز دوم توسعه صنعت پتروشیمی در بندر عسلویه را کاملا متفاوت کرده به طوری که هم اکنون عملیات اجرایی برخی از پروژه در این منطقه آغاز شده است.
این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه یکی از راهکارهای تامین منابع مالی طرحهای پتروشیمی استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی است، اظهار داشت: بر این اساس پیش بینی می شود امکان برداشت هفت تا هشت میلیارد دلار برای توسعه واحدهای پتروشیمی در برنامه پنجم توسعه از صندوق توسعه ملی فراهم شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا