اخبار

بخشنامه گرانی خوراک مایع لغو شد

بسپار می نویسد، وزیر نفت، بخشنامه قیمت گازها و نفتا را که آبان ماه امسال از سوی شرکت ملی پخش آورده‎های نفتی ایران تعیین شد، لغو و کان لم یکن اعلام کرد.

به گزارش مهر، به دنبال گزارش‌های مستند و متعدد خبرگزاری مهر مبنی بر افزایش نامتعارف و فاقد توجیه اقتصادی قیمت خوراک مایع، بیژن زنگنه وزیر نفت امروز با عقب نشینی از مواضع خود، بخشنامه‌های افزایش قیمت خوراک مایع را لغو کرد.

آنگونه که وزارت نفت اعلام کرده است، بیژن زنگنه وزیر نفت با ارسال نامه‌ای به عباس کاظمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکید کرد: نحوه قیمت گذاری میان شرکت‌های پالایشی غیردولتی با مصرف کنندگانشان هیچ ارتباطی به وزارت نفت ندارد.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر این که این موضوع پیش‌تر نیز اعلام شده بود، تصریح کرد: تعیین نرخ تسعیر ارز از اختیارات وزارت نفت نیست.

بر این اساس پنجم آبان ماه امسال با انتشار گزارشی، اعلام کرده بود: وزیر نفت با صدور دومین مصوبه جنجالی توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارز خوراک مایع صنایع پتروشیمی را هم آزاد کرد تا زمینه گرانی انواع محصول نهایی در بازار فراهم شود.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا