اخبار

بخشنامه رفع ممنوعیت‌های صادراتی محصولات پلاستیکی دیروز به گمرک رسید

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه به گمرک رسید و پس از رفع ابهام، ابلاغ و اجرا می‌شود.
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد گلایه رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران مبنی بر ممنوعیت صادرات مواد پلیمری علیرغم رفع این ممنوعیت گفت: بخشنامه سازمان توسعه تجارت در مورد رفع ممنوعیت این کالاها ساعت 10 روز شنبه 20 آبان ماه به گمرک رسید.
وی افزود: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات برخی اقلام صادراتی روز 17 آبان سال جاری توسط سازمان توسعه تجارت تصویب شده بود که روز شنبه 20 آبان به گمرک ابلاغ شده و به دست ما رسید، ما هم بررسی می‌کنیم که از نظر قوانین و مقررات مطابقت می‌دهیم، اما همچنان ابهاماتی در بخشنامه وجود دارد.
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: با رایزنی‌ گمرک با سازمان توسعه تجارت، ابهام بخشنامه رفع ممنوعیت برطرف می‌شود و بخشنامه از طرف گمرک به گمرکات زیرمجموعه برای اجرا ابلاغ شود.
معمارنژاد در مورد مشکل بخشنامه گفت: در بخشنامه اولیه سازمان توسعه تجارت به ردیف‌های تعرفه‌ای اشاره نکرده بود و به طور کلی نام کالاها را برده بود و در آن نوشته شده بود صادرات انواع پلیمر ممنوع است، اما اینکه چه کالایی پلیمر نامیده می‌شود و چه ردیف تعرفه‌ای دارد، در آن ذکر نشده بود. در بخشنامه جدید ردیف‌های تعرفه‌ای ذکر شده است و لذا ابهامات بخشنامه قبلی از این حیث وجود ندارد.

وی گفت: بخشنامه قبلی در 8 آبان‌ماه ارائه شده که صادرات 52 قلم کالا را ممنوع کرده بود و بخشنامه جدید رفع ممنوعیت صادرات در ۱۷آبان در سازمان توسعه تجارت تصویب و در ۲۰ آبان به گمرک ابلاغ شد که دارای ابهاماتی بود که پس از رفع ابهام، احتمالا در ۲۱ آبان ابلاغ و اجرا می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا