اخبار

ایران پلاست: سراب هم صدایی ها

بسپار می نویسد، روزها از اعلام تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه (از فروردین پر هیاهو به مهر مورد اتفاق) از سوی یکی از 5 نماینده ی تشکل های صنعت پلاستیک که ظاهرا در پی تماس تلفنی مدیر نمایشگاه دوره دهم اتفاق افتاده بود، می گذرد و حالا قرائن و شواهد نشان می دهد که این خبر تنها آبی بر آتش خواست های اولیه دست درکاران صنعت یاد شده و فرونشاندن موج اعتراض ها بوده است.
در پس روزهای آرام پشت سر که نمایندگان تشکل ها از صاحبان صنعت خواستند تا اتمام تعامل و رایزنی، از پیش ثبت نام در نمایشگاه خودداری کنند، ظاهرا نه تنها برخی از همان دست درکاران معترض که تا مرز تحریم نمایشگاه در صورت عدم تغییر تاریخ پیش رفتند، مشغول انجام پیش ثبت نام بوده اند، بلکه متاسفانه جلساتی نیز با حضور برخی از همین 5 نماینده برای در اختیار گرفتن سالن های موردنظر در نمایشگاه دایر و قول هایی نیز مبادله شده است.
خوانندگان به یاد دارند که در نخستین مصاحبه مدیر نمایشگاه با ماهنامه بسپار تیتر: خواست ما همصدایی تشکل هاست را از سخنان وی برگزیدیم چرا که هم ما و هم البته مدیر نمایشگاه به خوبی می دانست که جز در سایه این اتفاق امکان اثرگذاری بر نمایشگاه ممکن نخواهد بود.
از سوی دیگر هنوز بخش صنعت کشور در این بهت به سر می برد که اصرار و تلاش های پیدا و پنهان دارنده مجوز برگزاری نمایشگاه یعنی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای حفظ تاریخ فروردین ماه علیرغم صدور و انتشار نامه های رسمی مدیر ارشد این مجموعه در تغییر تاریخ، چه می تواند باشد؟
امروز نه از نظامنامه نمایشگاه حرفی هست، نه از شورای سیاست گذاری و نه از هیچ یک از ارکان دیگری که در ادوار گذشته تا حدودی برای ایجاد و ساماندهی آنها اقدام شده بود. فارغ از این پیش بینی ها که برای مشارکت های جمعی در بهینه برپا کردن نمایشگاه، ظاهرا مدیرنمایشگاه یک تنه در حال پیش بردن امور اجرایی نمایشگاه از ثبت نام و جلب مشارکت خصوصا خارجی ها و انتخاب پیمانکاران و … است.
در این شرایط باید منتظر بود و دید نمایندگان تشکل ها بالاخره چه واکنش رسمی به رویدادهای اخیر نشان خواهند داد.
پس از آن است که می توان نقش و اهمیت تشکل ها را محک زد و تحلیل کرد اصولا واگذاری برگزاری نمایشگاه به آنها چگونه و با چه روندی ممکن است؟!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا