اخبار

افزایش نگرانی عمومی از تضعیف دومین اقتصاد جهان، چین!

بسپار می نویسد، آمارهای ارائه شده از سوی دولت چین نشان می دهد که صادرات این کشور در ماه گذشته میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 14 درصد کاهش داشته که همین امر نگرانی ها را نسبت به تضعیف بیش از پیش دومین اقتصاد بزرگ جهان افزایش داده است.
به گزارش فارس و به نقل از بیزینس اینسایدر، بنا به اعلام آمار رسمی از سوی دولت چین، این کشور در ماه مارس سال جاری، 143 میلیارد دلار صادرات داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی 14.6 درصد کاهش داشته است.
این میزان سقوط در ارزش صادرات چین طی ماه گذشته، بسیار بیشتر از میزان مورد انتظار بوده است و همین امر یکی دیگر از نشانه های کاهش رشد اقتصادی یکی از بزرگ ترین اقتصادهای جهان محسوب می شود.
بنا به اعلام گمرک این کشور، واردات این کشور نیز با 12.3 درصد افت به 139.6 میلیارد دلار کاهش یافته است.
این میزان واردات و صادرات چین طی ماه گذشته میلادی مازاد تراز تجاری این کشور را 62.6 درصد کاهش داده و به 3.4 میلیارد دلار رسانده است.
به گزارش بلومبرگ، کارشناسان اقتصادی پیشتر کاهش 11.3 درصدی صادرات چین را در ماه مارس پیش بینی کرده بودند که رقم کنونی بسیار بیشتر از میزان پیش بینی شده و مورد انتظار است.
رشد اقتصادی چین در سال گذشته میلادی به 7.4 درصد کاهش یافت که کمترین میزان این شاخص در چین طی 24 سال گذشته محسوب می شود.
از سوی دیگر به نظر می رسد این کاهش رشد اقتصادی طی سال جاری نیز ادامه یابد چرا که شاخص های دیگری مانند تولید صنعتی، هزینه مصرف کنندگان، و سرمایه گذاری بر دارایی های ثابت در این کشور نیز روندی نزولی در پیش گرفته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا