اخبار

از ایران پلاست: هدف تعامل با مشتریان داخلی است

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت بازرگانی پتروشیمی معتقد است که ایران پلاست می تواند به یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت در سطح منطقه بدل شود، اگر مثل بسیاری از رویدادهای بزرگ مشابه از مشارکت برگزار کنندکان بزرگی همچون messe در جلب شرکت های خارجی استفاده شود و در کنار آن با مشارکت اتاق های مشترک بازرگانی از خریداران واقعی شناسایی و دعوت به عمل آید.
عباس کاظمی که سابقه ای طولانی در بخش روابط عمومی مجموعه پتروشیمی کشور دارد، می گوید: ایران پلاست نسبت به نمایشگاه های منطقه از هر جنبه از سطح بالاتری برخوردار است، هم از منظر تعداد شرکت کنندگان و هم کیفیت کالاهایی که ارایه و معرفی می شود .
به گفته کاظمی تسهیل کردن حضور شرکت های خارجی برای تردد افراد و جابه جایی کالاها، انتقال آسان پول، ارایه اطلاعات به موقع و کامل و مذاکره در جهت رفع پیش داوری های موجود در باره فضای سیاسی و اقتصادی ایران می تواند به مشارکت بیشتر آنان در دوره های آتی بینجامد. وی می افزاید: گاهی مسایل بسیار ساده مثل واریز وجه برای ثبت نام به یک مانع تبدیل می شود و شما برای همیشه از ذهن مشتری پاک می شوید. ما موظفیم که به طور مستمر به مخاطبان خود اطلاعات بدهیم، بهبود شرایط را یاد آوری کنیم و برای حل مشکلات سناریوهای مختلف داشته باشیم تا پای خریداران و شرکت‌های متقاضی را به نمایشگاه باز کنیم، این کار به یک برنامه منسجم تیمی و یا تاسیس جوینت ونچرهای ایرانی – خارجی نیاز دارد.
مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی می گوید که ما به عنوان تخصصی ترین نهاد تجارت محصولات پتروشیمیایی در کشور همیشه در کنار صنعت هستیم تا برای حل هر کدام از این مشکلات پیشنهادهایی داده یا کمک هایی را ارایه کنیم .
کاظمی در مورد تجربه مستمر خود از حضور در نمایشگاه های تخصصی صنعت پتروشیمی و پلاستیک در داخل و خارج می گوید: ایران پلاست از منظر ما فرصت بازاریابی صادراتی برای محصولات پتروشیمیایی نیست و شرکت های پتروشیمی بیشتر با هدف تعامل با مشتریان داخلی در آن حضور دارند. نمایشگاه بیشتر روی بازارهای هدف محصولات صادراتی صنعت پلاستیک متمرکز شده که عمدتا کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه و پاکستان را شامل می شوند. البته ما از طریق منابع و امکانات خود در اقصی نقاط دنیا شرکت‌ها و متقاضیان بزرگ و معتبر خارجی را از کشورهایی همچون هند، چین، ترکیه، کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز CIS برای خرید مواد اولیه تولیدی به این نمایشگاه دعوت کرده ایم.
به گفته کاظمی ، شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران در ایران پلاست 2012 در نقش یکی از حامیان اصلی این رویداد بزرگ همه تلاش خود را به کار بسته تا علاوه بر دعوت از خریداران خارجی و فراهم ساختن امکان مذاکرات تجاری میان آنان و شرکت های ایرانی ، به آن دسته از مشتریان خود که در ایران حضور یافته اند نیز خدمات جنبی از قبیل برگزاری مذاکرات تجاری ارایه نماید.
اطلاع رسانی در خصوص این رویداد هم از طریق دفاتر خارجی این شرکت انجام شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا