اخبار

ابویی مهریزی رشد اقتصادی 6 درصدی را برای صنعت و تجارت در سال جاری پیش بینی کرد

بسپار می نویسد، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت رشد اقتصادی شش درصدی را در سال جاری برای مجموعه بخش‌های صنعت، معدن و تجارت پیش‌بینی کرد.

حسین ابویی مهریزی در گفت و گو با ایسنا با بیان این‌که رشد بخش صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته پنج درصد بوده است، اظهار کرد: براساس هدف‌گذاری کلی برای بخش صنعت، معدن و تجارت نرخ رشد اقتصادی این بخش در سال جاری باید به شش درصد برسد.

به گفته وی براساس برنامه رشد اقتصادی این بخش در سال‌ 1395 به 9 درصد و در سال 1396 نیز به 12 درصد خواهد رسید.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که در حال حاضر 20 هزار و 900 طرح نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از 20 درصد در کشور وجود دارد، گفت: قطعا همه این طرح‌ها طی دو سال باقی‌مانده دولت به بهره‌برداری نخواهد رسید اما آن طرح‌هایی که امکان تکمیل دارند بهره‌برداری خواهند شد.

ابویی مهریزی همچنین درباره‌ کاهش میزان جوازهای تاسیس صادره در سال جاری اظهار کرد: دریافت جواز تاسیس به معنای سرمایه‌گذاری انجام شده نیست بلکه به معنای تمایل به سرمایه‌گذاری است. ما در سال جاری کاهش کمی در بخش تولید و تقاضا داشته‌ایم که قطعا روی این مسائل تاثیر می‌گذارد.

وی در ادامه درباره‌ پروژه‌های دولتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اولویت تکمیل آنها گفت: در مورد پروژه‌های بخش خصوصی ما مجری نیستیم و نمی‌توانیم بگوییم تا زمانی که پروژه‌های قبلی تکمیل نشده پروژه جدیدی آغاز نشود، چرا که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری جدید درخواست می‌کند و ما فقط می‌توانیم بگوییم که در این رشته‌ها اولویت نداریم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که در وزارتخانه خیلی پروژه دولتی نداریم، اظهار کرد: فقط در برخی مناطق کمتر توسعه یافته که بخش خصوصی به آنجا ورود نمی‌کند دولت ورود کرده و سازمان‌های ایدرو و ایمیدرو نیز طرح‌هایی به این شکل دارند که در مورد این پروژه‌ها منطق این است که اول پروژه‌های نیمه‌تمام به بهره‌برداری برسند و بعد پروژه جدید آغاز شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا