اخبار

آیا حواله های پلی اتیلن سنگین بادی “جم” ابطال می شود؟

بسپار می نویسد، در بازار آزاد، همچنان معامله گران قیمتی برای پلی اتیلن سنگین بادی BL3 جم اعلام نمی کنند.

به گزارش «پتروتحلیل»، عدم تحویل ۲ هزارتن پلی اتیلن سنگین بادی BL3 در تاریخ اول شهریورماه، دلیل کاهش موجودی ها در بازار داخل عنوان می شود.

این در حالی است که برخی از معامله گران در دو روز اخیر به ابطال حواله های خرید BL3 اشاره کرده و می گویند: با توجه به روند نزولی قیمت ها در بازار محصولات پتروشیمی، انتظار برای تحویل این کالا منطقی به نظر نمی رسد.

در همین حال مدیربازاریابی و فروش پتروشیمی جم در این باره به خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: تمیزکاری واحد (HD) پتروشیمی جم تا دو روز آینده به اتمام خواهد رسید و پس از آن تولید BL3 در این واحد آغاز می شود.

به گفته محسن فراهی، پتروشیمی جم در یک روز قادر خواهد بود کل محموله فروخته شده را تولید و به خریداران تحویل بدهد، از این رو به نظر می رسد تعامل خریداران در حال حاضر با پتروشیمی جم ضروری است؛ چرا که از مدار خارج شدن خط (HD) قابل پیش بینی نبود.

وی همچنین یاد آور می شود؛ در حال حاضر حواله ای ابطال نشده است، اما اگر خریداران درخواست ابطال حواله های خرید BL3 را داشته باشند، پتروشیمی جم اقدام به ابطال حواله ها خواهد کرد.

این در حالی است که روز گذشته قیمت پلی اتیلن سنگین بادی BL3 باختر ۴ هزارو ۳۱۰ تومان در هر کیلو توسط معامله گران پیشنهاد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا